Як допомогти дитині почати говорити: п’ять основних порад

Усі батьки із нетерпінням чекають, коли їхній малюк вимовить своє перше слово. Це надзвичайно важливий момент у житті і батьків, і, звичайно, дитини.

Але інколи трапляється, що інші діти вже говорять, навіть вимовляють цілі фрази, а ваша дитина ще мовчить. Спеціалісти заспокоюють, адже немає чітко визначених термінів, коли малечі вже час говорити. Одні починають раніше, інші – пізніше. Зазвичай дитина до двох років має у своєму запасі до 50 різних коротких слів, пише УП. Життя із посиланням на Mother.ly.

Утім, є поради, які допоможуть батькам пришвидшити цей момент, а також розвине у дитини розуміння мови та її сприйняття.

Дивіться на малюка, коли говорите

Спостереження та наслідування – головні помічники дитини. Нехай малеча також дивіться на ваше обличчя, коли ви промовляєте слова. Звертайте увагу на приголосні, на кшталт б, п, д та голосні.

Відповідайте

Коли ваша дитина вигукує якісь звуки або жестикулює – не залишайтеся осторонь. Відповідайте їй, розмовляйте та показуйте, що саме так і відбувається спілкування.

Водночас перед тим, як почати говорити, діти спілкуються за допомогою жестів. Тягнуться до чашки, коли хочуть пити або іграшки, коли час гратися. Це ранні навички мови, коли діти та батьки починають один одного розуміти. Підтримайте малюка, також відповідайте жестами, поки дитина не почала вимовляти слова.

Спілкуйтеся з дитиною завжди, коли є можливість

Спеціально знаходити час на те, щоб попрактикувати спілкування з дитиною, інколи буває важко. Але це можна робити й під час прогулянки або коли змінюєте підгузки, чи під час купання.

Працюйте зі словами, які вивчив малюк

Коли малеча починає вимовляти перші слова, дайте їй зрозуміти, що почули її і намагайтеся складати з цими словами фрази. Так дитина буде розуміти, коли і як можна їх вживати.

Наприклад, малюк каже “машинка”, а ви йому – “Так, це твоя машинка” або “Хочеш цю червону машинку?”.

Читайте дитині

Читання – надзвичайний спосіб заохотити ранні мовні навички. До того ж той час, що ви проводите разом, лише зміцнить ваш зв’язок.

І не поспішайте, усьому свій час. Водночас, якщо ви помітили затримку мови чи слуху, зверніться до педіатра чи лікаря. Краще перестрахуватися та зробити це вчасно.