Як допомогти дитині подолати депресію: поради від ЮНІСЕФ

Кожна дитина час від часу може почуватися засмученою або пригніченою – і це природньо. Водночас, якщо такі емоції проявляються тривалий час, то це вже викликає занепокоєння.

Що робити батькам, якщо здається, що дитина переживає депресію. Експерти Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) підготували низку корисних порад.

Дізнайтеся, що відбувається

Запитайте в дитини, як вона почувається, і вислухайте її без засудження та порад. Запитайте в людей, яким ви довіряєте та які знають вашу дитину, чи помітили вони, що її щось турбує, або зміни в її реакціях.

Особливу увагу зверніть на самопочуття дитини під час важливих життєвих змін, таких як початок навчання у школі або період статевого дозрівання.

Проводьте із дитиною час

Намагайтеся створити атмосферу тепла, спокою та підтримки, розмовляйте з дитиною або знайдіть спільні заняття, які відповідають її віку та подобаються їй.

Цікавтеся її життям, наприклад, спитайте, як пройшов день у школі або що їй найбільш подобається в її друзях.

Заохочуйте позитивні звички

Заохочуйте дитину робити те, що їй зазвичай подобається, дотримуватися звичного режиму харчування та сну та залишатися активною.

Фізична активність та музика – ефективний спосіб покращити настрій.

Дайте дитині висловитися

Дозвольте їй поговорити з вами. Уважно слухайте, що вона говорить про свої почуття. Ніколи не змушуйте дитину ділитися думками.

Натомість ви можете заохочувати такі форми творчого самовираження як малювання, рукоділля або записування думок та досвіду.

Захистить дитину від стресового середовища

Намагайтеся тримати дитину якомога далі від ситуацій, у яких вона може зазнати надмірного стресу, жорсткого поводження чи насильства.

І не забувайте моделювати здорову поведінку та реакцію на стреси у вашому власному житті, у тому числі встановлення меж і підтримку позитивних звичок догляду за собою.

Важливо: діагностувати депресію може тільки лікар або спеціаліст із психічного здоров’я. Тому не варто зволікати з тим, щоб запитати поради у лікаря, якщо ви хвилюєтеся за дитину.

Фото: Pixabay