Сучасні діти живуть під величезним тиском, і легко помітити, наскільки вони виснажені. Замість безтурботних розваг вони мають довгі списки завдань. Варто показати дитині, що вона не самотня та допомогти впоратися із втомою та стресом.
Не заглядайте занадто далеко в майбутнє
Немає нічого поганого в плануванні майбутнього. Однак іноді ми настільки зосереджені на тому, що станеться, що перестаємо жити тут і зараз. “Якщо ти не отримаєш хороші оцінки зараз, ти не вступиш до коледжу”, “Якщо ти провалиш цей тест, ти погіршиш середній бал в кінці року”. Варто дати зрозуміти дитині, що те, що вона робить сьогодні, може вплинути на її майбутнє, але не можна занадто тиснути
Допоможіть пригніченій дитині зосередитися на одній справі, з якою вона може мати справу зараз.
Потрібно записувати думки та завдання
Навчіть дитину складати списки справ і користуватися календарем. Покажіть, що також варто записати те, що ви відчуваєте, коли щось сталося. Складання подібних списків допоможе упорядкувати думки та звільнити місце для продуктивного мислення.
Поясніть, що іноді нічого не можна зробити
Іноді найкращий спосіб допомогти дитині, коли вона почувається пригніченою, – це запитати її: “Чи можеш ти щось зробити з цим зараз?”. Часто відповідь буде “ні”. Поясніть, що не варто турбуватися про те, що не можна наразі змінити. Це марна трата нервів.
Покажіть силу обіймів
Іноді дитина настільки перевтомлена, що не може впоратися з поставленим завданням. У такий момент варто ввести коротку перерву, заряджену позитивною енергетикою, наприклад “обійми – зарядка”.
Таке “виривання” зі стану переповненості неодмінно допоможе. Крім того, пам’ятайте, що обійми мають заспокійливу дію на стурбований мозок. Отже, що б не перевантажувало вашу дитину, ліками можуть бути батьківські обійми, а також дихальні вправи або перерва від навчання.
Запитайте “чому?”
Іноді батьки так зайняті вихованням дітей, що забувають спостерігати за ними. Якщо ваша дитина часто засмучена, запитайте “чому?”. Спробуйте з’ясувати: що її непокоїть, чого вона боїться.
Виявлення джерела проблеми може бути важким та вимагати складних рішень, зокрема, відмову від позакласних гуртків чи навіть зміну школи. Утім, вирішення проблеми та спокій дитини того варте.
Водночас необхідно пам’ятати, що постійне почуття пригніченості, смутку та спустошеності може бути симптомом захворювання. Якщо у вас є підозра, що дитина впала в депресію, обов’язково зверніться до дитячого психолога.
За матеріалами: mamadu.pl
Фото: Pixabay