Як допомогти дитині зосередитися під час онлайн-навчання

За 15-20 хвилин до початку занять варто провітрити приміщення. Коли в кімнаті задуха, розпочинається кисневе голодування. Мозкова діяльність при цьому уповільнюється, розумові здібності знижаються та починає хилити в сон.

Якщо погода дозволяє, залиште кватирку відчиненою на час навчання. Ідеальним варіантом завжди є суміш свіжого повітря і легка зарядка. Так дитина розганяє кров і кисень поступає в мозок.

У дитини має бути власне робоче місце. Найкращий варіант – окрема кімната. Якщо немає окремої кімнати, забезпечте дитині закуток, де не будуть туди-сюди ходити люди, штурхати та відволікати дитину.

Саме робоче місце варто обладнати по-спартанськи. Тобто у дитини має бути все необхідне для навчання, і мінімум відволікаючих речей – іграшок, зайвих забавок або недоречних книжок.

Візьміть собі за правило: в той час, як дитина навчається, для вас вона знаходиться у школі. Не потрібно пропонувати їй їсти, заставляти чистити картоплю чи прибирати в кімнаті. Час, відведений на навчання, має бути присвячений саме навчанню.

Навчіть дитину “їсти слона по частинах” або використайте “принцип маленьких перемог”. Перед тим, як почати виконувати велике завдання, варто розділити його на частини. У такий спосіб дитина не втратить мотивацію виконувати завдання до кінця. Вона бачитиме маленькі перемоги, і рухатиметься далі.

Якщо ж дитина намагатиметься виконати неосяжне, то на неї чекають розчарування та зіпсований настрій.

Важливо – чергування завдань за складністю. В першу чергу хочеться зробити все найскладніше, щоб якнайшвидше здихатися його. Та насправді мозку потрібен час, аби “розігнатися”.

Найкращий варіант, це почати з легкої задачі, потім зробити шматок складної, знову просту, і потім повноцінно приступити до складної. Мозок поступово втягнеться в роботу, і видаватиме максимум власної ефективності при роботі над складними задачами.

За матеріалами: Наша Мама

Фото: Pixabay