Як говорити з дитиною про контент в Інтернеті: поради від фахівців

Фахівці освітнього проєкту Stop_sexтинг надали рекомендації щодо того, як обговорити з дитиною контент, який вона бачить у мережі.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки у Telegram.

Насамперед, спеціалісти радять цікавитися у дитини, що вона знаходить для себе корисного в інтернеті, які ресурси відвідує, на яких сайтах шукає інформацію.

Також дорослі мають створити вдома маленьку медіаплатформу, коли ви збираєтесь сім’єю та обговорюєте думки щодо новин у світі.

Батьки мають роз’яснювати дитині, що є фактом”, а що “думкою людини”, наводити приклади дезінформації, коли переглядаєте новини чи інформаційні ресурси, а також запитувати, чи усвідомлює дитина, що інформація, яку вона поширює в мережі, може бути неправдивою та шкідливою для неї та її близьких.

Також фахівці радять нагадувати дітям, що більшість фото- та відеоматеріалів, реклами та блогів – це спосіб заробітку в інтернеті. Тож, усе, що ми бачимо в мережі – це чиясь робота, за яку людина отримала гроші.

Варто навчати старших дітей оцінювати інформацію, нагадувати, що важливо зробити «крок назад», аби зрозуміти, чи правдива інформація. Спонукайте дитину використовувати декілька джерел у пошуку й перевірки інформації.

Важливо пам’ятати: інтернет «підкидає» нам інформацію, контент, товари згідно з нашими вподобаннями, тобто те, що ми найчастіше шукаємо. Таким чином коло інформації звужується до декількох джерел, а вони не гарантують правдивості”, – наголошують у Stop_sexтинг.

Фото: Pixabay