Як налагодити зв’язок між батьком та дитиною під час розлуки: поради від Татоhub

Коли батьки активно беруть участь у житті своїх синів та дочок, їхні діти мають краще фізичне та психічне здоров’я і навіть кращі успіхи в навчанні.

Проте сьогодні їх часто розділяє фронт, кордон чи просто сум і тривога, через що українські діти та їхні татусі часто втрачають зв’язок одне з одним.

Також важливо розуміти, що розлука шкодить не лише дітям, але й дорослим. Батьки глибоко переживають, що не бачать, як росте їхня малеча, як робить перші кроки чи йде до школи.

Тому більшість використовують єдиний можливий зв’язок та спілкуються через інтернет. Однак психологи попереджають, що це мають бути не просто розмови. Слід вигадати ритуал, який дитина робить лише з татом.

Можна разом чистити зуби, читати казки, співати пісні, або ж навіть обмінюватись матеріальними речами. Дитина може надсилати татові малюнки, паперові листи.

Комунікаційний менеджер Татоhub Олександр Остапа з власного досвіду визначив, що тато може теж передавати свої власні особисті речі для дитини. Наприклад, свою футболку, або якийсь піджак.

Також можна писати листа, який дитина зможе перечитувати, носити з собою в кишеньці.

Проте дуже важливо проговорити також з психологом, як правильно налагодити зв’язок з дитиною, про що говорити телефоном, як не втратити довіру, як проводити час корисно. У цьому можуть допомогти фахівці мережі клубів для батьків Татоhub, які працюють по всій Україні.

Вони діють і нині, навіть після початку повномасштабного вторгнення, адже запитів від батьків побільшало. Психологи Татоhub працюють як офлайн, так і онлайн.

За матеріалами: vikna.tv

Фото: Emilio Morenatti (АР)/Telegram Володимира Зеленського