Як навчити дитину правильно чистити зуби: поради від Комаровського

За словами педіатра Євгена Комаровського, щоб дитина захотіла чистити зуби, потрібно показувати власний приклад. Зокрема, щодня це повинні робити дорослі.

Починати привчати малюка до чищення зубів потрібно після появи першого зуба. Або навіть раніше – за допомогою масажу ясен.

“Дуже важливо, щоб чищення зубів увійшло у дитини у звичку і сприймалося нею як обов’язкова умова нормального життя. Насамперед малюк повинен бачити, як тато та мама чистять зуби”, – каже педіатр і пропонує починати цю процедуру у процесі щоденного вечірнього купання.

Це можна зробити за допомогою щітки, яка одягається на палець – нею можна просто водити дитині по яснах.

За його словами, перша зубна щітка малюка повинна бути зі спеціальним кільцем-обмежувачем, щоб дитина не могла повністю засунути її до рота. Комаровський також зазначив, що важлива не стільки зубна паста, скільки сам процес – дитина має розуміти, що цим займаються всі.

“Дитина бачить, як батьки щодня чистять зуби, і тоді вона сприймає це як обов’язкову умову життя, тому вона не викликатиме у неї опору. Приблизно після 3−4 років можна перестати контролювати цей процес”, – додав педіатр.

За матеріалами “Сегодня”