Як навчити дитину прибирати

Вчені з Інституту психічних хвороб за допомогою томографії з’ясували, що у дітей лобова частина мозку, відповідальна за розподіл послідовності дій, увагу, організованість, розвивається практично до 18-19 років. Тож проблема не в тому, що дитина не хоче прибирати, а в тому, що не знає, як це зробити.

Гра “Розсели іграшки по домівках”

Ціль гри – навчити дитину прибирати іграшки. Це перший крок на шляху до виховання акуратної дитини. Запропонуй дитині погратися – розкласти різні іграшки по різних коробочках, пакетах, полицях. Нехай дитина сама вибере, де “житимуть” м’які іграшки, де зберігатимуться кубики. Не забувай постійно хвалити малюка за старання. Допомагай дитині прибирати, водночас коментуючи події: “Ведмедик знайшов прекрасну домівку в шухлядці, будматеріали для замку зберігаємо на полиці” і т.д.

Прибираємо наввипередки

Запропонуй дитині прибирати наввипередки – хто швидше прибере речі, той і одержить приз. Користь цієї гри очевидна – і сама прибереш свої речі, і покажеш дитині, як треба, і малюк наведе порядок у кімнаті.

І обов’язково чітко постав дитині завдання: ці речі повинні лежати отам, ці – тут. Вибудуй план, що та в якій послідовності треба прибирати, щоб дитина не плуталася і не збивалася.

Не полінуйся все це проговорити кілька разів. А можливо, варто піти в магазин разом із дитиною й вибрати “тару” під іграшки. Це можуть бути коробки, смішні кошики або спеціальні табуретки з відкидними сидіннями.

Підтримай дитину під час прибирання

Якщо дитина категорично не хоче прибирати, можливо, їй просто нудно наводити порядок. Щоб виправити ситуацію, запропонуй їй якусь розвагу. Наприклад, читай книжку, поки дитина прибирає. Щойно порядок перестає “наводитися”, книжка перестає читатися.

Ще можна ввімкнути дитині аудіоказку або улюблену музику. Головне, щоб дитині не було нудно. Тоді й прибирання просуватиметься веселіше.

Так, навчити дитину прибирати непросто. Однак, хоч би що відбувалося в дитячій, безлад — це не привід для скандалу. Поважай дитину як особистість і пам’ятай, дитяча кімната – це особистий простір малюка. І він має право на безлад, точніше – на потрібний йому порядок речей у його кімнаті.

За матеріалами: Nashamama.com