Як не втратити конект в парі під час кризи

Оскільки діти під час пандемії коронавірусу вдома, ви – як батьки – можете помітити зміни у стосунках зі своїм партнером чи партнеркою. Між приготуванням їжі, прибиранням, залипанням в гаджети, пранням, не кажучи вже про роботу у віддаленому режимі,  не дивно, що у вас не залишається часу та енергії один для одного. Це все може призвести до неабиякої напруги у, здавалося б, міцних стосунках.

Хороша новина полягає в тому, що це може стати сприятливим часом для вас як пари, головне вірно розподілити час та пріоритети.

Ось п’ять простих інструментів від психотерапевтки та експертки з питань стосунків Еллісон Вілли, які вам в цьому допоможуть:

  1. Заплануйте щоденний чек-ін один одного

Щоденно виділяйте час, щоб запитати свою другу половинку, “Як ти себе почуваєш?” Нехай це буде час для вираження ваших справжніх почуттів. Оскільки ваші дні наповнені постійними турботами про інших, це дозволить зосередитись на своїх почуттях. Кожен з вас може мати зовсім різні переживання за день, і це нормально. Чим регулярніше ви так спілкуватиметеся, тим краще. Ми всі потребуємо уваги від нашої половинки, хочемо, щоб нас бачили, слухали. Цікавість, яку ви проявляєте один до одного під час цього простого щоденного ритуалу, змусить вас почуватись емоційно безпечно та зв’язаними на більш глибокому рівні.

  1. Попереджуйте кризи 

Рівень стресу збільшується, коли ми відчуваємо втрату контролю та різкі зміни. Це призводить до підвищення рівня адреналіну та кортизолу у вашому мозку. Коли ваш мозок заповнений цими гормонами, важче регулювати свої емоції. Звичайно, у вас будуть кризи, коли ви проводите разом тривалий час. Це в поєднанні з гормонами стресу є нормальним і звичайним явищем. Як пара, ви можете попередити насування можливого загострення стосунків. Обговорюйте, що вас непокоїть і питайте як ви можете допомогти своїй половинці. 

  1. Обмежте використання соцмереж та читання новин 

Зверніть увагу як ваш розум, тіло та серце зараз реагують на новини та стрічку в соцмедіа. Не читайте їх “просто, щоб погортати”, це вас не розслабить. Коли будете емоційно готові сприймати тонни негативних новин – будь-ласка. Для більшості людей такі перерви від споживання інформації покращать психічне здоров’я. Вирішіть разом, що буде правильно для вас і для вашої родини, а потім дотримуйтесь цих правил. 

  1. Перетворіть домашні справи в гру

Складіть таку собі гру з щоденних домашніх завдань. Діти люблять допомагати, це дає їм відчуття цілі та відповідальності. Давайте своїм дітям завдання відповідно до їх віку. Наприклад, прибратися під веселу пісню,  або придумайте кухонний обов’язок дитині і разом пограйте в «ресторан». Коротше, зробіть веселими справи, які зазвичай нудні. Коли ви знаходите радість у своєму повсякденному житті, це позитивно позначається на ваших стосунках і дозволяє всій родині відчувати себе як одна команда.

  1. Займайтесь собою і підтримуйте в цьому партнера\ку 

Дуже важливо не забивати на себе і триматись в тонусі. Тому щодня треба знаходити час на своє відновлення. Ваші діти мають бачити, як ви займаєтесь не тільки ними, але і собою. Треба подбати про себе зараз, щоб уникнути вигорання. Створіть цю позитивну звичку якомога швидше. Будьте найбільшими вболівальниками один одного, щоб реалізувати практику по догляду за собою, це справді вищий акт кохання.

Ілюстрація – Freepik