Як обрати подушку для дитини: поради від педіатрині

Із появою в родині дитини у молодих батьків з’являється безліч питань, відповіді на які не завжди очевидні. Одне із таких важливих питань – як організувати сон малюка.

Дитяча неврологиня та педіатриня Ірина Платонова детально розповіла про те, як правильно обрати подушку для дітей різного віку.

Дітям до 2 років взагалі подушка не потрібна. Лікарка наголошує, що для профілактики синдрому раптової дитячої смерті у дитячій люльці не повинно бути жодних зайвих предметів: подушки, соски, пустушки, іграшки, тощо.

Немовлята і діти до 1 року повинні спати тільки на спині. А в активний період діти мають якомога більше часу проводити на животику – це не лише укріплює м’язи, а й служить профілактикою плагіо і брахіоцефалії, каже пані Ірина.

Також вона радить не підкладати дитині під голову жодних “рогаликів”, “метеликів” і пелюшок, щоб “голова була рівна”.

Розмір

  • для дітей від 2 років не обов’язково підбирати подушку;
  • для 2-3 років товщина подушки має бути не більше 2-3 см;
  • для 3-5 років – не більше 5-6 см;
  • для дітей старше 6 років – до 10 см.

Подушка має бути зручною і не обов’язково з написом “ортопедична”. Дитині має бути просто комфортно на ній спати.

Наповнювач

Подушка має бути з гіпоалергенного матеріалу. Найкраще обрати піну меморі фоам, силіконізоване чи бамбукове волокно або вовняну для холодного періоду.

Пір’яні і пухові подушки можуть бути небезпечними. Траплялися випадки, коли жорсткий стержень пера проколював дитині обличчя або дитина вдихала пір’я.

Як вибрати подушку для дитини

Вона має бути виконана з матеріалу, що пропускає повітря, тобто бути повітрепроникною. Краще обирати подушки і чохли з натуральних тканин – бавовна, шовк, сатин, муслін.

Також педіариня звертає увагу на те, що подушка має бути такою, щоб її можна було прати.

І не варто забувайте регулярно змінювати подушку. У кожного з видів є свій рекомендований термін експлуатації, який не треба перевищувати.

За матеріалами: “Дивогляд”

Фото: Pixabay