Як підготувати дитину до появи братика чи сестрички

Пари, які незабаром вдруге стануть батьками, обов’язково стикаються із ситуацією, коли необхідно розповісти старшій дитині про майбутнє поповнення родини. Щоб стосунки між дітьми в майбутньому були гарними, треба продумати розмову та стратегію поведінки.

Пропонуємо декілька порад, які полегшать цю непросту задачу.

Коли розповісти про новину?

Почекайте до четвертого місяця вагітності, щоб виключити можливі ризики. Водночас, радимо не затягувати, адже старша дитина може почати про щось здогадуватися, але придумувати “жахи” навколо таємниці. Або хтось, окрім вас, може розказати про подію, і ненавмисно нашкодити необережним словом.

Не забувайте про позитив

Розкажіть про новину з позитивом, це ж радісна звістка. Водночас не тисніть на дитину з питанням, як вона до цього поставилася. Адже про такі речі складно одразу сформувати думку. Головне – подати з правильним настроєм.

Що казати?

Головне, не питайте дитину, чи хоче вона братика чи сестричку, адже важче буде пояснювати, в разі дитячого рішучого “ні”. Якщо старша дитина ще маленька – до двох років – то буде достатньо сказати, що у мами в животику росте братик чи сестричка, і що батьки неймовірно цьому раді.

Моральна підготовка та підтримка

Дитині постарше потрібно більше пояснень. Розкажіть, якого розміру буде маля, що йому буде потрібно – щоб це не стало неприємним сюрпризом. І додайте, що старша дитина була такою ж самою, коли тільки з’явилася.

Поясніть, що не одна дитина в сім’ї – це нормально і весело. Пригадайте сусідів чи ваших друзів, у кого двоє чи більше дітей. Найкращим прикладом стане, якщо у вас є сестра чи брат, з яким у вас теплі стосунки. Це також допоможе уникнути дитячих ревнощів.

Звичайно, треба пояснити дитині, що коли з’явиться братик чи сестра, то малюк потребуватиме в перші роки життя більше піклування. Але ви любите старшу дитину так само сильно.

У шкільному віці у дитини з’являється життєвий простір поза сім’єю. З одного боку це спрощує адаптацію до розширення сім’ї, але не давайте дитині зовсім віддалитися. Сумісна позитивна діяльність об’єднує: запитуйте думки старшого щодо кольору нової меблі для малюка, коляски чи інших речей. Можете потренуватися на ляльці, як правильно сповивати і надягати памперси, та навіть улаштувати змагання: у кого виходить краще, той і буде першим помічником!

Якщо дитина уперто не хоче долучатися до підготовки – не тисніть, але при нагоді запитайте, що її турбує з появою малюка.

Зиск для старшої дитини

Новий член сім’ї потребує переміщень: можливо ви переселите старшу дитину в іншу кімнату тощо. Знайдіть для неї вигоди у змінах: більше самостійності, «власне царство» в окремій кімнаті. Поповнення сім’ї стати має стати радістю не тільки для вас, але і для неї самої.

Поясніть дитині, що у неї з’явиться ще одна рідна людина, яка її буде любити.

Якщо діти зведені

Можливо, у старшої дитини інший тато чи мати, але це не повинно вплинути на тепло відносин у сім’ї. Нехай нова дитина буде, як рідною. Якщо у мачухи чи вітчима насправді добрі стосунки з дитиною – ревнощів не буде. Водночас не «відкуповуйтеся» від дитини подарунками, необхідна саме увага – слухати, розмовляти, гуляти разом тощо.

За матеріалами 4mamas

Фото: Pixabay