Як підтримати психічне здоров’я: корисні звички

Стрес, із яким зіткнулись українці, відсунув питання піклування про себе та своє здоров’я на другий план. Інформація про війну, загиблих, зруйновані міста, думки про майбутнє викликають багато переживань та емоцій, що впливають на наше психічне здоров’я.

Однак можна впровадити корисні для нервової системи звички, якими поділилася консультантка Психологічного центру Altera Юлія Бригадир.

1. Зберігайте рутину

Гігієна, сон, приготування їжі, збалансоване харчування, час із дітьми, спорт, навчання, робота та інше.

2. Дотримуйтеся правил інформаційної гігієни

Виділіть собі період для читання новин (20-30 хвилин на день). Залиште 1-2 перевірених джерела для отримання інформації.

3. Будьте фізично активні

Фізична активність зменшує рівень стресу. Йдеться не лише про заняття спортом. Прогулянка тривалістю понад 30 хвилин, робота в саду/городі, прибирання вдома усе це про важливу активність.

4. Робіть те, що приносить радість та задоволення

Здається, що це не на часі, однак маленькі радощі нададуть вам сил боротися далі. Улюблена їжа чи кава в парку, телефонна розмова з друзями, біг чи хайкінг, улюблений фільм чи серіал будь-що, від чого загоряються очі.

5. Спробуйте вправи для релаксації

Медитація, вправи з дихання, йога те, що відновить душевний спокій.

6. Проводьте час із дорогими людьми та допомагайте іншим

Люди відчувають безпеку, коли проводять час із іншими. Знайдіть спосіб, посильний для вас, щоб підтримати інших (розмова/зустріч із рідними, волонтерство, фінансова підтримка та інше). Якщо наразі сил для підтримки інших немає піклуйтеся про себе, це вже великий крок.

За матеріалами Elle.ua

Фото: Pixabay