Як почати готуватися до вагітності парі: прості кроки

Кожна пара в якийсь з періодів своїх стосунків приходить до готовності стати батьками. Усвідомлена підготовка до вагітності є важливим фактором для того, щоб дитина народилась здоровою. 

Разом з актором та співаком Артуром Логаєм, а також акушер-гінекологинею Оленою Мухіною розбираємо як підготуватися до вагітності обом партнерам.

Гінеколог. Оберіть лікаря, який допоможе вам підготуватися до зачаття, а також вестиме вашу вагітність. Лікар запитає вас про генетичні захворювання у сім’ї та направить на обстеження. Це необхідно для того, щоб визначити загальний стан здоров’я, а також виявити ризики здоровій вагітності. 

Вітаміни та медичні препарати. За рекомендацією лікарів, необхідно пройти курс вітамінів та медичних препаратів. Найчастіше лікарі рекомендують, фолієву кислоту, яка сприяє здоровому розвитку плоду. Але пам’ятайте, що багато не значить добре. Ви маєте вживати вітаміни та препарати, які необхідні саме вашому організму. Це визначить ваш особистий лікар.

Змініть свої звички. Ви або ваш партнер чипартнерка палите? Якщо ви плануєте дитину, то від цієї звички треба відмовлятися і чим раніше, тим краще.  У людей, які не палять більше шансів зачати дитину без проблем, та менше шансів на викидень, позаматкову вагітність та передчасні пологи.

Алкоголь. Ходить багато чуток про те, що “трохи алкоголю не завадить вагітності” або “це навіть корисно”. Та, насправді, не існує безпечної кількості алкоголю, найкраще взагалі відмовитися від його вживання, хоча б на деякий час.

Харчування. Повноцінне і здорове харчування важливе для міцного здоров’я пари та їх майбутньої дитини. Здорове харчування це вже давно не про несмачну їжу. Не можете жити без перекусів – замініть фаст-фуд на свіжі овочі і фрукти, йогурт.

Чим здоровіша буде пара на момент планування вагітності, тим здоровіше буде її потомство.

І обов’язково треба зважати на те, що не кожна вагітність є запланованою. Тому пара має бути готовою до такої можливості.

Усі відео із серії #СуперТАТОможе шукайте тут.

Photo by Germs on Unsplash