Як пояснити дитині, що не всі чоловіки мають іти на фронт

Діти важко адаптуються до війни. Вони можуть не розуміти, чому хтось на фронті, а хтось ні. Батьки не завжди вміють легко пояснити дітям принципи хвиль мобілізації, та різницю між військовою службою і роботою з волонтерами чи активістами. У рубриці дайджесту “Все буде добре” – “Допомога психолога” Андрій Жельветро розповів, як пояснити дитині, що не всі чоловіки зобов’язані йти на фронт.

Як приклад, була наведена історія сім’ї 4-річного Єгора. Коли його родина тимчасово перебувала у Львові, хлопчик ходив у місцевий дитсадок. Одного дня він почав розпитувати тата, чому той не на фронті. Цим він ставить батьків у незручне становище – вони не знали, як правильно пояснити.

Як пояснити дитині, що не всі чоловіки зобов’язані йти на фронт

  • Не ускладнюйте пояснення словами, які дитина не розуміє. Схематично візуалізуйте процес мобілізації згідно з віком дитини.

Діти у садочку говорили про своїх батьків, і син міг почути, що батько має йти на фронт. Можна пояснити дитині візуально намалювати на аркуші схематично президента, військових та людей. І пояснити, що коли президент дасть наказ, військові зателефонують батьку, і покличуть на фронт.

  • Перенесіть фокус відповідальності з батька на 3-тю особу. Залучіть дитину до малювання схеми.

Запропонуйте намалювати схему ― ви даєте загальну картину, а він доповнює її своїм баченням. Тоді ваше бачення плюс його зусилля інтегруються в його розуміння.

  • Розкажіть дитині, чим тато корисний в тилу.

Поясніть, у чому тато сильний попросіть чоловіка, щоб він зробив фото, де він допомагає людям, а потім покажіть знімок дитині.

  • Покажіть дитині фото та відео, які підтвердять, що тато ― герой.

Через фото поясніть, що тато герой. Він допомагає людям, корисний у війні, має професію.

За матеріалами телеканалу СТБ

Фото: Telegram-канал президента Володимира Зеленського