Як правильно поводитися з підлітком: поради від психологині

Для того, щоб все це було максимально легко та просто, треба правильно вибудовувати стосунки з підлітком. Пубертатний період у кожної дитини може початися у різному віці. Це залежить від генетики, але в середньому у дівчат це 10-13 років, у хлопців – 11-15 років, каже психологиня Ольга Кисленко.

Саме в цей період треба “нагострити вухо” і слідкувати за зміною поведінки своєї дитини.

Психологиня зазначає, що підліток переживає фізичні зміни – це для нього шок. Всі його однокласники також проходять крізь це, і в їхньому маленькому соціумі починають формуватися нові групи, критерії оцінювання, авторитети і тому подібне.

Тож важливо цікавитися, як справи в школі, не тільки через оцінки, а й через стосунки з однокласниками. Та допомагати підлітку справлятися з труднощами, долати комплекси та підкорювати нові вершини.

Підлітки мають дуже тонку та делікатну психіку, будь-яке неправильне зауваження чи образа можуть надовго закріпитися у його пам’яті і стати породженням комплексів та психологічних травм. Тому головне – не тиснути на підлітка під час спілкування.

Варто пам’ятати, що підліток – вже не дитина, а майже доросла особистість.

Треба не вказувати, що йому робити, а запитувати його думку. Потрібно потроху уводити його в доросле життя. Так батьки показують, що довіряють своїй дитині і її думка важлива для них.

Перше, що ми маємо знати – підлітковий вік поділяється на різні етапи. Від 10 до 13 – це молодший підлітковий вік, від 13 до 15 – середній та від 15 до 18 – старший. Далі підлітковий вік завершується.

І весь цей довгий проміжок часу відбувається становлення дитини як особистості. Як це відбувається? Дитина це маленька копія своїх батьків.

“Як поводять себе батьки, так само і буде поводити себе дитина. Це все відбувається не свідомо, завдяки дзеркальним нейронам в нашому мозку, які копіюють поведінку інших людей”, – розповідає Ольга Кисленко.

За матеріалами Наша мама

Фото: Aedrian on Unsplash