Як правильно реагувати на неприйнятну поведінку дитини

Інколи терпець уривається, а інколи неприйнятна поведінка дитини застає зненацька. Батьки не встигають поміркувати та вирішити, як краще вчинити. Тому частіше вдаються до підвищеного тону, погроз, маніпуляцій. Добре, що більшість чудово розуміє, що такі дії є неприйнятними у вихованні. Як краще реагувати на неприйнятну поведінку дитини?

Дитина поводиться небезпечно

Малеча ще не розуміє всіх наслідків своєї поведінки й не може вибудовувати ланцюжок “дія-наслідок”. Тому інколи діти вибігають за м’ячем на дорогу, перехиляються через поручні тощо.

Маленька дитина не зрозуміє довгих настанов батьків щодо правил безпечної поведінки. Натомість у неї добре розвинені рефлекторні здібності. Доберіть слово, яке буде означати цілковиту заборону. Наприклад “Стоп!”. Це спрацює значно краще, ніж звичайне “не можна”.

Дитина поводиться безвідповідально

Залежно від віку дитини й її зони відповідальності, вона може забувати погодувати хатнього улюбленця, грати з гострими предметами, або згадувати про домашнє завдання пізно ввечері.

Тоді найкраще дати відчути всі наслідки такої поведінки. Якщо дитина не уважна й часто губить речі, не поспішайте одразу ж купувати нові. Не вивчила уроки? Нехай йде до школи не підготовлена.

Дитина бунтує й не слухається

Дитина, яка дорослішає, дуже хоче бути самостійною. З кожною віковою кризою 3, 5 й 9 років це бажання буде проявлятися дедалі яскравіше: від істерик на газоні до відвертого грубіянства на адресу батьків.

Проаналізуйте, що спричинило таку реакцію. Можливо, час переглянути межі самостійності й свободи дитини та дати їй більше простору? Не опікайте занадто сильно. Адже всі ми прагнемо виховати самостійних особистостей.

Фото: Pixabay

За матеріалами: 4 Mamas