Як правильно вести сімейний бюджет і не сваритися через гроші: п’ять порад

Часто фінансові питання у парах стають причиною сварок. Під час пандемії коронавірусної хвороби ця проблема загострилася як ніколи. Іноді суперечки через гроші призводять і до розлучення.

Але вести сімейний бюджет без нервувань можна, якщо взяти до уваги декілька простих, але дієвих порад.

1. Установіть правила

Найкращий спосіб уникнути непорозумінь щодо фінансів – із самого початку встановити встановити певні правила, які будуть зрозумілими та комфортними для обох.

І не використовуйте “чиїсь” методи, сформуйте свою власну систему, яка б задовольняла партнерку чи партнера. Ви можете її в подальшому коригувати, водночас головні принципи краще обговорити заздалегідь.

2. Будьте відвертими

Обговорювати фінансові проблеми з близькою людиною – нормальна та потрібна практика. Оберіть для цього певний момент і комфортну обстановку. Важливо обговорювати і негативні моменти, а не лише позитивні.

Так ви зможете планувати свої витрати та уникнути неприємних сюрпризів. До того ж, такі обговорення сприяють довірі у стосунках.

3. Використовуйте спеціальні застосунки

Відвертість у сімейних фінансових питаннях часто дається важко. Водночас є спеціальні мобільні застосунки, які надаватимуть вам та партнерці/партнеру всю інформацію про витрати з рахунків. Так легше спостерігати за грошовим потоком. До того ж застосунки допоможуть виявити головні статті витрат.

4. Систематизуйте свої витрати

Вчасно неоплачені рахунки – комуналка, Інтернет, мобільний зв’язок, кредитні сплати тощо – також можуть стати причиною сварок.

Щоб уникнути неприємностей, створіть власну систему контролю таких “обов’язкових платежів”. Вона може бути й електронною, або у блокноті.

5. Визначте джерело проблеми

Також причиною сварки через гроші може бути негативний досвід у минулому. Можливо, це суворий фінансовий контроль під час колишніх стосунків або з боку батьків у дитинстві. У такому разі не варто нехтувати допомогою психологів, які б допомогли розібратися у собі та відродити довіру до оточення.

За матеріалами: update.com.ua

Фото: Pixabay