Як правильно витягнути скалку: поради для батьків

У літній період під час активних ігор діти дуже легко можуть загнати скалку у тіло. Проникнення скалки може призвести до інфекції та появи запалення шкіри. Що робити, якщо дитина загнала скалку, розповіла дерматологиня Катерина Бакіко.

«Спершу заспокойте дитину, розкажіть що сталось і що ви будете робити. Натискати на шкіру біля місця, де є скалка, не слід – це може заглибити її. Вам будуть потрібні гарне світло, збільшувальне скло або лупа, в залежності від ситуації та методу видалення – пінцет, голка, липка стрічка, розчин для дезінфекції, пластир або вазелін”, – радить лікарка.

Необхідно помити руки з милом, а дитині – ще й місце травмування. Це запобігатиме потраплянню бактерій, крім того, м’яка шкіра після миття піддатливіша для маніпуляцій.

Перед маніпуляцією, за словами лікарки, можна прикласти холод, щоб зменшити біль.

«Є кілька методів витягнути скалку. Продезінфікуйте шкіру, де є скалка, та застосуйте пінцет, щоб прихопити кінчик, тягніть назовні у напрямку, яким вона ввійшла у шкіру. Можна взяти маленьку голку та пінцет. Продезінфікуйте інструменти та місце, яке уражене. Ніжно проколіть шкіру у місці, яке є найдоступніше до скалки. Коли ви зробили доступ по скалки – витягніть її пінцетом.

Липка плівка – цей метод підійде, якщо є багато дрібних доступних скалок. Вам буде потрібна дуже липка плівка, ізострічка або скотч. Доторкніться обережно липкою стороною плівки до скалок. Рухайтесь повільно та обережно, щоб всі скалки добре прилипли. Коли ви їх зафіксували, відірвіть плівку від шкіри, і перевірте чи скалки витягнулись. Повторіть при потребі”, – каже дерматологиня.

Коли скалку витягнуто зі шкіри, треба промити ще раз місце ураження з милом або продезінфікувати його, заклеїти пластиром, або намастити вазеліном. Якщо не вдається витягнути скалку самостійно, варто звернутися до лікаря.

За матеріалами: Факти

Фото: Факти