Як правильно заповнити заяву на “єМалятко”: корисні поради для молодих батьків

Що таке програма “єМалятко”? Це така комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою, поданою онлайн у “Дії”, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.

До базових послуг відносять державну реєстрацію народження свідоцтво про народження дитини, та визначення походження дитини. Тобто у свідоцтві про народження буде вказана інформація про матір та батька малюка.

Водночас важливо те, що оскільки державна реєстрація народження є базовою (обов’язковою) послугою, “єМалятко” можуть замовити лише ті батьки, які ще не отримали свідоцтва про народження дитини.

Обрати серед послуг можна обрати призначення допомоги при народженні, реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР), визначення належності дитини до громадянства України (послуга надається автоматично лише якщо замовлено послугу з присвоєння дитині УНЗР).

Також серед тих послуг, що можна обрати, є реєстрація місця проживання дитини, призначення допомоги багатодітним сім’ям та внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів, що пришвидшить час підписання декларації з педіатром або сімейним лікарем.

Як правильно заповнити заяву

  1. Щоб заява була відправлена на розгляд, вам потрібно підписати її файловим електронним підписом. Переконайтеся, що отримали його, перед тим, як розпочати заповнення заяви.
  2. Обов’язково вкажіть у заяві ідентифікаційний код (РНОКПП) другого з батьків. Це допоможе уникнути помилки при підписанні заяви.
  3. Якщо у вас ID-картка, у заяві обов’язково зазначте УНЗР номер у форматі 12345678-00000. Знайти його можна у правій нижній частині ID-картки у графі “запис №”.
  4. Орган, що зареєстрував шлюб та орган, що видав паспорт, потрібно вказати так, як зазначено у документах: повністю та без скорочень. Також уважно вказуйте дату реєстрації шлюбу та дату видачі паспорта.
  5. По батькові дитини завжди утворюється від імені батька дитини.
  6. Страховий стаж зараховується тому з батьків, хто буде отримувати допомогу при народженні. Картка, на яку виплачуватимуть допомогу, має бути відкрита на отримувача допомоги.
  7. Вся інформація має бути внесена до заяви українською мовою.
  8. Заява зберігається у розділі «Чернетки» допоки вона не буде підписана. Ви можете редагувати її та відкривати на інших пристроях.
  9. Свідоцтво про народження може забрати тільки заявник, тобто той з батьків, від імені кого ви заповнили заяву. Якщо заява підписана обома батьками, забрати свідоцтво може або мама, або тато.
  10. Якщо у вас уже є свідоцтво про народження дитини, ви не зможете отримати комплексну послугу. Послуга “єМалятко” надається тільки під час держреєстрації народження, а провести її двічі не можна.

За матеріалами: “Дія” та Центру надання адміністративних послуг

Фото: Pixabay