Як розвинути лідерські якості у дитини

Усі батьки прагнуть бачити своїх дітей успішними та спроможними керувати своїм життям. Лідерство надзвичайно важливий ресурс у сьогоднішньому світі конкуренції. Звичайно, в цьому не останню роль відіграють вроджені характеристики, які проявляються вже в дитячому садочку.

Водночас є кілька простих способів прищепити лідерські якості.

Будьте прикладом. В очах дитини ви – справжній лідер, тож треба відповідально ставитися до своїх вчинків та поведінки. Як діятимете ви, так скоріше за все в майбутньому діятиме ваша дитина.

Заохочуйте командну роботу. Це стосується не лише сімейних справ, а й заходів, у яких бере участь група дітей: екскурсія з класом, командний спорт, театральні постановки тощо.

Навчайте дітей поратися з невдачами. Дуже важливо пережити поразку й рухатися далі. Дитина має вміти розумно ставитися до образ чи невдач. Вони неминучі, тому не варто зациклюватися на них.

Розвивайте навички ведення переговорів. Не тисніть на дитину, якщо бачите, що вона не погоджується з вашим рішенням (“ти зробиш, як ми сказали”). Нехай вона навчиться сперечатися та досягати компромісу. Привчайте відстоювати точку зору під час переговорів із розумними аргументами.

Покажіть дитині, що поважаєте її рішення. Наприклад, дозвольте їй самій обрати їжу в кафе, або одяг в школу. Відчуваючи повагу з вашого боку, дитина також довірятиме вам більше, що зміцнить ваші стосунки, особливо, в підлітковому віці.

Заохочуйте прагнення дитини до підробітку. У старших класах під час літніх канікул діти часто мають можливості знайти підробіток, яка принесе невеликий, але особистий дохід. Це подарує дитині відчуття більшої самостійності та незалежності. Якщо робота не викликає підозри, якщо дитина може з нею впоратися, не чиніть опір його рішенню.

Влаштовуйте вечори настільних ігор. У настільних іграх у всіх учасників рівні права, вони навчають мислити стратегічно, грати за правилами та в команді.

Розвивайте навички планування. Кожна родина має купу запланованих подій – від канікул до поїздок до когось у гості. Залучайте дітей планувати сімейне дозвілля разом: маршрут, розклад. Наприклад, хтось готує в дорогу бутерброди, хтось перевіряє, чи нічого не забули.

Використовуйте дошки для візуалізації цілей. Хоче дитина в цьому році стати одним з найкращих футболістів у місті? Помістіть його фотографію в оточенні світлин відомих футболістів світу. А нижче розмістіть календар міських футбольних матчів та розклад занять спортом. Поступово на дошці з’являтимуться фотографії дитини з цих виступів, її грамоти та нагороди. Візуалізація допоможе мрії не втрачати своєї сили навіть після невдачі.

Привчайте дитину читати. Доведено: дитина, яка багато читає, завжди впевненіша за однолітків, які не люблять читати. Навіть легковажне читання допомагає розширити світогляд, бачити варіанти вчинків на прикладі героїв, аналізувати ситуації і, звичайно, розширює словниковий запас.

Привчайте дитину мислити оптимістично. Оптимізм тісно пов’язаний з успіхом. Розвивайте у дитини вміння з гумором ставитися до себе, вміти по-доброму пожартувати в потрібний момент, і з оптимізмом подивитися на ситуацію. Люди, які це вміють і заряджають упевненістю інших, завжди стають лідерами.

За матеріалами: ditvora.com.ua

Фото: Pixabay