Як школярам повернутися до шкільного режиму: поради для батьків

Повернутися до шкільного ритму після тривалих свят і канікул – непросто, але можливо: щоб мотивувати дітей знову думати про навчання, батькам потрібно враховувати особливості дитячого організму. Liga.net зібрала поради з книжки “Як не збожеволіти від батьківства” від видавництва Vivat та Освіторії.

Нормалізуйте режим сну

Під час канікул дитина швидко відвикає від розпорядку дня. Батькам варто пам’ятати, що школярам до 12 років необхідно спати щонайменше вісім, а то й усі 9-10 годин.

Якщо заняття у школі починаються о 09:00, то прокинутися потрібно о 7:00 (якщо на збори та дорогу необхідно дві години), а до йти спати не пізніше 22:00. До графіку треба повертатися заздалегідь: хоча б за кілька днів до повернення у школу. Старшокласникам буде достатньо восьми годин сну.

Не ігноруйте прогулянки та спортивні активності

Уроки фізкультури та руханки на перервах – це обов’язкова частина дитячого розпорядку.

Дозвольте дитині гратися в рухливі ігри з друзями на вулиці, влаштовуйте спільні довгі прогулянки.

Чудово, якщо маєте собаку, – завжди є потреба вивести її на подвір’я. До того ж дітям подобається грати з тваринами.

Задовольніть потребу у спілкуванні

Спілкування з однолітками у школі – така ж важлива частина навчання, як і уроки. Зустріч із друзями та ігри з однокласниками можуть стати хорошим стимулом, щоб легко повернутися до школи.

Після довгих канікул ви помітите, що дитина аж рветься гуляти з ровесниками. Не нервуйтесь та не забороняйте цього. Поступово баланс навчання та розваг нормалізується.

Подбайте про здорове харчування

Навідайтеся до школи, щоб дізнатися, чим годують вашу дитину, а також, чи встигає донька чи син поїсти під час великої перерви. Щодня давайте своєму школяреві корисні перекуси: сухофрукти, банани, мандарини і навіть домашні бургери з цільнозернового хліба.

Не сваріть дитину за оцінки

Батькам не варто хвилюватися, що під час тривалих канікул дитина “все забула”.

Якщо насправді призабула щось і приносить додому не найвищі оцінки протягом перших тижнів навчання – не дратуйтесь і не сваріть її.

Не тисніть із надмірним навантаженням у перші тижні. Доповнювати режим позашкільними гуртками та додатковими заняттями потрібно поступово і дозовано. Надмірні навантаження зараз не будуть ефективними. Найголовніше правило: частіше запитувати, чим вона справді цікавиться та захоплюється.

Вигадайте приємні стимули

Важливо знайти для дитини додаткову мотивацію, щоб вона хотіла повернутися до школи після тривалої перерви. Для молодших школярів та учнів середньої школи таким стимулом може бути похід у канцелярський магазин: нові яскраві зошити, модні ручки й фломастери сприятимуть натхненню вчитися чи щонайменше бажанню писати або малювати.

Якщо ваша дитина – старшокласник/ця, пам’ятайте, що в такому віці підлітки піклуються про зовнішність. Тож доречно буде піти в магазин і купити новий одяг або якусь модну обновку.

Фото: Pixabay