Як створити комфортні умови для навчання під час війни: поради від психологині

Наразі все частіше батьків турбують питання концентрації уваги та якісного навчання дітей в умовах війни.

Спільно з ЮНІСЕФ Україна психологиня Светлана Ройз розповіла, як організувати освітній процес та зрозуміти емоції дітей, щоб створити максимально комфортні умови для навчання.

Вона наголошує, що в стресі когнітивні функції пригнічуються. Дітям і дорослим може бути складно підтримувати концентрацію уваги та зосереджуватися.

Тож, усі завдання варто починати із простих тілесних вправ (вони сприятимуть підвищенню дофаміна та відчуттю безпеки), важливо дивитися на позу дитини якщо поза не стійка (без опори), навчання даватиметься складніше.

Якщо ви бачите, що дитина почала підгинати пальчики ніг (це свідчить про те, що втрачене відчуття опори) важливо давати їй можливість топати, стрибати, масажувати стопи.

У дітей, до речі, також може погіршитися почерк.

Водночас є невелика кількість дітей, що внаслідок надзвичайних ситуацій стали навпаки більш організованими та успішними в навчанні це також адаптація до стресу.

За словами пані Ройз, усі заняття з дітьми будь-якого віку важливо розділити на малесенькі частини. І виконання кожної частини відмічати. Акцентувати увагу на тому, що ти впорався.

Стрес робить нас безпорадним, тому будь-яка дія, будь-яка перемога впливатиме на тіло, емоції, розум, самосприйняття.

Домашні завдання мають бути невеликими, ідеально пов’язаними з будь якими конкретними зараз діями (прив’язаними до реальності).

Якщо дитина навчається онлайн і в неї нові вчителі, вона може пов’язувати саме з цими вчителями та предметами супротив змінам. Саме цих вчителів та зайняття обезцінювати. Але це не має відношення до їх здібностей, каже психологиня.

Якщо дитина адаптується до нової школи, важливо пам’ятати про емоційну втому від нових контактів.

Але, наголошує Світлана Ройз, чим більше в житті дітей і дорослих є того, що вони можуть зробити самі (поробки, тістечка, малюнки, будь-які проекти) і одразу побачити результат тим більше відчуття спокою і сили.

За матеріалами ЮНІСЕФ Україна

Фото: Pixabay