Як уберегти свою дитину в Інтернеті під час карантину через COVID-19

Якщо ваша сім’я сидить вдома через коронавірусну хворобу (COVID-19), цілком ймовірно, що ваші діти проводять набагато більше часу в Інтернеті. Школа, чати з друзями, бабусями та дідусями, навіть уроки музики – це все зараз в Інтернеті.

Доступ до інтернету допомагає дітям та підліткам зменшити вплив цієї нової ситуації з ізоляцією та заохочує їх продовжувати своє звичайне життя. Але це також представляє новий набір викликів для кожного з батьків. То як ви можете максимально використовувати все, що може запропонувати Інтернет, зводячи до мінімуму потенційну шкоду? 

5 порад, як допомогти зберегти позитивний та безпечний онлайн-досвід дитини.

  1. Відкрито поговоріть 

Проведіть чесний діалог зі своїми дітьми щодо того, з ким вони спілкуються та як. Переконайтеся, що вони розуміють що є добре, а що погано, і також що дискримінаційний чи невідповідний контакт ніколи неприйнятний. Якщо ваші діти відчують щось не те в онлайн спілкуванні, рекомендуйте їм негайно сказати вам або дорослому, якому довіряють. Зверніть увагу, чи не виглядає ваша дитина роздратованою чи замкнутою. 

Визначте правила щодо того, як, коли та де можна використовувати гаджети з виходом в інтернет.

  1. Використовуйте захисні технології 

Перевірте, чи на пристрої дитини працює найновіше програмне забезпечення та антивірусні програми та чи ввімкнено налаштування конфіденційності. Не включайте веб-камери, якщо вони не використовуються. Для дітей молодшого віку застосуйте такі інструменти, як батьківський контроль, що включає в себе безпечний пошук.

Будьте обережні до безкоштовних освітніх онлайн ресурсів. Ваша дитина ніколи не має надаватити фотографію або повне ім’я, щоб використовувати ці ресурси. Не забудьте перевірити налаштування конфіденційності, щоб мінімізувати збір даних. Допоможіть дитині навчитися зберігати особисту інформацію приватною, особливо від сторонніх.

  1. Проведіть час з ними в Інтернеті

Створіть можливості для вашої дитини для безпечної та позитивної онлайн-взаємодії з друзями, родиною та вами. Віртуальна взаємодія з іншими людьми зараз дуже важлива. 

Допоможіть дитині розпізнати та уникнути дезінформації та невідповідного вікові контенту, що може посилити занепокоєння щодо вірусу COVID-19. Звертайтесь до таких джерел інформації як МОЗ чи ООН (UNFPA, UNICEF, WHO)

Проведіть час з дитиною, щоб визначити додатки, ігри та інші Інтернет-розваги, які відповідають віку.

  1. Заохочуйте здорові звички в Інтернеті

Популяризуйте та контролюйте хорошу поведінку в Інтернеті та на відеодзвінках. Заохочуйте своїх дітей бути добрими та поважними до однокласників, пам’ятати про те, який одяг вони одягають, і уникати приєднання до відеодзвінків із спальні.

Ознайомтеся зі шкільною політикою та довідковими лініями, щоб повідомити про кібер-залякування чи невідповідний Інтернет-вміст.

Оскільки діти проводять більше часу в Інтернеті, їм може частіше вилазити невідповідна реклама з нездоровою їжею, гендерними стереотипами або невідповідними віку матеріалами. Якщо помічатимете таку рекламу це може бути можливість обговорити, чому це не правильно. 

  1. Нехай вони розважаються і виражають себе

Проведення часу вдома може стати чудовою можливістю для ваших дітей поділитися своїми думками та підтримати інших під час цієї кризи через Інтернет.

Заохочуйте дитину скористатися цифровими інструментами, які не дадуть їм сидіти на місці, наприклад, онлайн-відео з фізичними вправами для дітей та відеоігри, які потребують фізичного руху.

Не забудьте балансувати онлайновий відпочинок з офлайн-діями.

За матеріалами UNICEF.

Photo by Freepik.