Як убезпечити дитину від конавірусу: нагадує МОЗ

Пандемія коронавірусної хвороби продовжує тероризувати весь світ, а в Україні набирає обертів нова хвиля. Останнім часом, все більше дітей починають хворіти на COVID-19 – наразі в Україні таких майже 30 тисяч. На жаль, 42 дитини стали жертвами підступної хвороби.

Із понеділка, 25 жовтня, у більшості шкіл розпочались канікули. Канікули – це вдалий час для батьків нагадати дітям основні правила, яких варто дотримуватись, щоб не захворіти на коронавірусну хворобу. Міністерство охорони здоров’я нагадує дорослим про що необхідно пам’ятати.

Навчіть дітей правильно мити руки

Розкажіть їм про те, чому важливо та як правильно мити руки – не менше 20 секунд, ретельно та з милом, особливу увагу варто приділяти місцю під нігтями, там збирається найбільше бруду.

Щоб дитині було простіше орієнтуватись, чи достатньо часу вона миє руки, вивчіть з нею пісню чи вірш, який би тривав 20-30 секунд або попросіть рахувати її до 30.

Нагадайте, що торкатись обличчя немитими руками – небезпечно.

Розкажіть, як правильно чхати

Поясність дітям, як правильно прикривати рот та ніс під час кашлю та чхання: під час кашлю та чхання потрібно прикриватись серветкою, після цього викинути її та вимити руки. Поясніть дітям, що в такий спосіб можна попередити поширення вірусу.

Розкажіть їм також про те, що захисну маску важливо використовувати не лише у школі, а у всіх інших громадських місцях.

На своєму прикладі покажіть, як це правильно робити:

  • вона має щільно прилягати до шкіри, закриваючи ніс та рот. В Україні діти з 12 років мають користуватись захисними масками у громадських місцях.
  • захисну маску треба змінювати кожні дві години та тоді, коли вона стала вологою.

Попросіть дитину дотримуватися дистанції у громадських місцях.

Якщо дитина захворіла, то тримайте її вдома. Уважно слідкуйте за симптомами, проконсультуйтесь із сімейним лікарем. Якщо у родині кілька дітей, намагайтесь тримати хворих і здорових дітей окремо.

Фото: Pixabay