Як убезпечити себе та дітей в умовах темряви на дорогах

Через ворожі удари українські міста і селища поринають у суцільну темряву через пошкодження енергетичної інфраструктури. Тож пішоходам варто заздалегідь подбати про власну безпеку на дорогах, особливу увагу приділивши навчанню дітей правилам безпечного переходу вулиць у темний час доби, пише портал “Всеосвіта”.

За даними поліції, кількість аварій із пішоходами на дорогах збільшилася на чверть. Після першого шквального удару РФ по енергосистемі в українських містах загинув 51 пішохід. Із них 38 – у темний час доби.

Факторами, які збільшують ризик ДТП, є темний одяг пішоходів, через яких їх можуть не помітити водії, та звичка переходити дорогу в заборонених місцях.

Як убезпечити себе та який одяг краще носити?

У темний час доби без належного освітлення пішохода в чорному й темно-синьому одязі водій зможе побачити на відстані приблизно 18 метрів, зазначають експерти проєкту “За безпечні дороги” Центру демократії та верховенства права.

Гальмівний шлях авто за швидкості 60 км/год становить 23 метри, а за швидкості 80 км/год – 36 метрів. І це за умови сухої погоди. Якщо додати дощ чи туман, то відстань, яку авто проїде до зупинки, буде ще більшою.

Тому обов’язково радять громадянам носити світлий одяг і взуття, щоб водії змогли якомога раніше побачити пішохода. Якщо такого одягу в гардеробі немає, можна придбати світловідбивачі: жилети, браслети на руку, стрічки або наліпки.

Носити світловідбивачі потрібно з обох боків на рівні зору водія. Краще розміщувати їх на рухливих частинах тіла: наприклад, передпліччях, зап’ястках, щиколотках і гомілках, – зазначають експерти.

Дітям ці елементи краще розміщувати на рівні голови, оскільки через свій зріст вони менш помітні.

Придбати світловідбивачі можна в інтернет-магазинах, супермаркетах чи веломагазинах.

Рекомендації для пішоходів від експертів:

  • ретельно дотримуватися правил дорожнього руху. Перед виходом на проїжджу частину необхідно пересвідчитись, що це буде безпечно як для вас, так і для інших учасників руху. Не виходити раптово і не вибігати на проїжджу частину;
  • зробити себе більш помітним, перебуваючи на проїжджій частині. Можна запалити ліхтарик на телефоні та скерувати його в бік автомобіля, щоб привернути увагу;
  • тварин краще тримати на короткому повідку. Потрібно також подбати про нашийники з підсвіткою для своїх улюбленців;
  • обов’язково переходити дорогу лише у визначених місцях.

Фото: Всеосвіта