Як взяти відпустку для догляду за дитиною під час карантину

Відповідно до статті 25 Закону України “Про відпустки”, на період оголошення карантину матері або тату, які мають дитину віком до 14 років, в обов’язковому порядку надається неоплачувана відпустка. Така ж відпустка може надаватися дідусю, бабусі або іншій особі, яка фактично виховує дитину.

Які документи необхідні для оформлення відпустки:

✅ письмова заява працівника на ім’я роботодавця

✅ копія свідоцтва про народження дитини

✅ довідка з навчального закладу про оголошення карантину

Якщо дитина старша 14 років, можна просити відпустку за сімейними обставинами не більше, ніж на 15 календарних днів на рік.

Також у період карантину можна скористатися правом працювати на умовах неповного робочого часу. Це передбачає ст. 56 Кодексу законів про працю.

Роботодавець зобов’язаний встановити неповний робочий час на прохання:

✅ вагітної жінки

✅ жінки, яка має дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю

✅ осіб, які виховують малолітніх дітей без матері

 

А як щодо лікарняного, чи можна його взяти?

Оплачуваний лікарняний не можливо взяти під час карантину, якщо ваша дитина не хворіє. Так сказано в п.3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженн Наказом МОЗ №455, від 13.11.2001 р.

Але якщо ж ваша дитина захворіла під час карантину, то ви маєте право на оплачуваний лист непрацездатності.

 

За матеріалами Адвокатського Об’єднання “Форсеті”

 

Photo by L N on Unsplash