Як запалити стосунки, якщо вони охололи. П’ять порад від психологині

Часто пари приходять до висновку, що їхні “стосунки охололи”. Такі думки приходять у критичні моменти і є одними з найпоширеніших проблем. Психологиня та сексологиня Наталя Єжова дала п’ять основних порад, як повернути палкість почуттям та назавжди відігнати думки про холодність у відносинах.

Перевірте, з ким ви спите

Може між парою спить дитина, або кіт чи просто лежить подушка. Взагалі, якщо щось перебуває між людьми в ліжку, то між ними вже «гуляє вітер». Для дитини має бути поряд окреме ліжко, куди її треба перекладати під час сну. А ще краще за можливістю облаштувати окрему дитячу кімнату. Також в жодному разі не можна лягати в різні ліжка. Важливо спати разом та обмінюватися енергією.

Розмовляйте, а, головне, слухайте

Проста розмова підтримує теплі відносини. У стосунках пари має бути не лише переписка в телефоні чи спільний кіноперегляд, а живий діалог. Під час розмови важливо уважно слухати партнера. Після того, як поставили питання, не думати, що сказати далі, а слухати співрозмовника. Не намагатися продумати діалог наперед. Важливо цікавитися, що розповідає партнерка, ставити запитання, щоб дізнатися ще більше інформації та скоротити відстань між один одним. Самому теж розповідати про свої досягнення, про те, як пройшов день, про що мрієш, та як хотілося б провести найближчі вихідні, чи де відпочити.

Не забувайте про тактильний контакт

Обов’язково мають бути обійми, будь-які дотики, ніжні поцілунки у щічку. Американські вчені довели, що обійми стимулюють вироблення гормону радості – окситоцину. А це також підігріває стосунки. Звісно, в інтимному житті теж треба «навести лад», і тоді стосунки стануть не просто теплими, а гарячими.

Їжте разом

Коли ви їсте разом, то проводите час один з одним. Це найголовніше. А ще під час спільної вечері, наприклад, об’єднуються всі вищезгадані пункти. Заведіть таку традицію. Взагалі, каже пані Наталя, раджу кожній парі мати спільну, лише їхню особливу традицію. Можна, наприклад, танцювати разом зранку, бігати, займатись спортом, практикувати медитацію. Такі речі дуже зближують.

Контактуйте очима

Хоч це і відбувається під час діалогу, але психологиня окремо виділила цей пункт, щоб наголосити на його важливості. Хоча б раз в день треба виділяти час та спокійно подивитися один одному в очі. Не дарма кажуть, що очі – дзеркало душі. Це справді так, тож такий контакт дуже потрібен у стосунках.

За матеріалами Нового каналу

Фото: Pixabay