Як заспокоїти дитину: п’ять простих фраз

Кожні батьки мають свої хитрощі, як примусити дітей слухатися. Довгі наставницькі розмови втомлюють дитину. І тут на допомогу можуть прийти прості та короткі фрази з долею іронії і гумору, адже такий принцип працює краще, пише Parents.

Ось шість висловів, які можна вживати у випадках, коли дитина пригнічена, сперечається чи ниє.

“Я знаю, це – важко”

Це потрібно говорити з щирим похмурим обличчям, торкаючись дитячого плеча. Така фраза заспокоїть дитину, яка розуміє, що шкарпетка знову надягнута неправильно, і її треба перевдягати, а не сподіватися, що мама чи тато зроблять це за неї.

“Прогуляйся спокійно, будь ласка!”

Коли ви кажете маленькій дитині “Не бігай”, вона проігнорувати прохання чи розгубитися і не знати, що робити далі. Тож підкажіть їй. Наприклад: “йди прогуляйcя, будь ласка!” чи “Скажи: “Добре, мамо!”

“Що я щойно сказав (-ла)?”

Тільки необхідно це казати спокійно, адже якщо її промовити голосно чи грубо, то вона вже стане образливою та лайливою. Якщо ваші емоції загострюються – у дитини теж.

Щиро попросити дитину повторити те, що ви сказали є чудовим спосіом нагадати їй про те, що вона має робити.

“Я занадто сильно тебе люблю, щоб сперечатися”

Одного разу цієї фразою директор дитячого садочку припинив сперечання 4-річного хлопчика, який не хотів їхати на екскурсію, торгувався та нив.

“Я не можу зрозуміти тебе, коли ти говориш таким голосом”

Це прекрасна альтернатива грубому “Припини нити!”. Коли дитина почне говорити з вами без істерики, похваліть її та скажіть: “Як ми говоримо? Спокійним голосом?”.

Варто пам’ятати, що змусити дітей пам’ятати, як правильно спілкуватися – важка справа. Водночас дорікання тільки спровокують новий “бунт” та більшу істерику. Допоможіть дитині згадати правила поведінки спокійно, без крику.

За матеріалами: УП

Фото: Pixabay