Як зберегти стосунки під час війни: поради для чоловіків

Будь-яка криза, включно з війною, показує вам, що відбувається у вашій парі насправді. Шукайте відповідальність за ваші стосунки спільно з розрахунку 50/50 кожен відповідає за свою половину і шукає причини в собі, а не в партнері.

Про це каже психологиня-практик у методі гештальт-терапії Ольга Котляр у Telegram-каналі “Психологічна підтримка”.

Страх відчувають навіть найсильніші люди. Бо він є інстинктом самозбереження. Тому це нормально, що у критичних умовах і чоловіки, і жінки відчувають страх”, – наголошує вона.

Для жінки базова потреба це безпека у всіх сенсах цього слова. Зараз, у період змін, жінки змушені бути сильнішими, виявляти вольові зусилля, брати відповідальність за себе та дітей у чужих країнах, освоювати нові території, забезпечувати собі життя.

Жінку, незалежно від того, поряд вона з вами або на відстані, потрібно “обійняти” у прямому й переносному сенсі слова. Не кричати, не диктувати умови, а говорити приємні слова, вислуховувати.

Дуже важливий момент: жінкам важливо проживати свої почуття вголос, отримати “захист” від партнера навіть на відстані. Цікавтесь, як пройшов її день, чим вона займалася, про її інтереси, що їй сподобалося, як вона спала, що їла, скажіть про свої почуття, скажіть, що вона найкрасивіша, бажана, кохана”, – зазначає психологиня.

Пані Ольга наголошує, що досягаючи успіху в особистісному зростанні, ми стаємо усвідомленішими, дорослішими, а значить, ухвалюємо дорослі рішення для щасливого особистого життя.

Бережіть себе та свої стосунки, живіть у мирі та злагоді із собою.

Фото: Pixabay