Як зберегти стосунки в умовах війни: поради від психологині

Після початку повномасштабної війни багато українських родин опинилися в розлуці. Відстань та постійні стреси позначаються на стосунках між рідними. Нелегко їх будувати наново і в сім’ях з військовими, які повернулися з фронту.

Як підтримати стосунки на відстані, журналістам Вільного радіо розповіла психологиня громадської організації Fight For Right Вікторія Чернова.

Зберегти стосунки на відстані можливо

“Завжди пам’ятайте: по той бік телефону – жива людина зі своїми потребами й бажаннями. І ніколи не забувайте: через відстань та інші зовнішні обставини зменшується відсоток порозуміння між рідними людьми. Саме тому важливо проговорювати аспекти стосунків та ставити питання, якщо вас дійсно щось турбує. А також вислухати відповідь рідної людини та прийняти її”, – каже фахівчиня.

Що важливо робити, щоб зберегти стосунки

Щоб зберегти стосунки на відстані, треба навчитися їх підтримувати. У пригоді стануть такі поради:

Постійно підтримуйте контакт зі своїми рідними та близькими

“Це можуть бути розмови телефоном чи по відеозв’язку. При цьому обов’язково обговоріть, як часто ви зможете спілкуватися та як зручніше це зробити кожному з вас — усім має бути комфортно. Є, наприклад, дуже гарний український додаток Obimy, який дає можливість “торкатись” людини на відстані”, – зазначає пані Вікторія.

Намагайтеся разом проводити дозвілля

“Це може бути спільний перегляд фільмів на платформах та їхнє подальше обговорення, різні цікаві ігри та інші заняття. На щастя, зараз є можливості проводити разом час навіть на відстані. Треба тільки докласти трішки зусиль до пошуку”, – радить психологиня.

Ви повинні вести лише щирі розмови

“Обговорюйте разом те, що вас дійсно хвилює. Не бійтесь “бути слабкими”, адже щирість — це насправді дуже складно”, – пропонує спеціалістка.

Робіть одне одному подарунки або сюрпризи

“Рідній людині ви можете відправити поштою подарунок, домовитись про доставку улюбленого смаколика або навіть надіслати будь-яку річ зі своїм запахом. Все це є матеріальною мовою любові, яка є важливою складовою підтримки контакту”, – каже пані Вікторія.

Мрійте та будуйте плани про спільне майбутнє

“Наше тіло дуже позитивно реагує на фантазії. Тож не обмежуйте себе у такій радості”, – рекомендує психологиня.

Розповідайте новини

“Не телевізійні. Бажано, щоб це були новини з вашого особистого життя. Ваших рідних важливо тримати в курсі подій, тоді у них з’явиться відчуття співучасті”, – пояснює фахівчиня.

Розв’язуйте непорозуміння спокійно

“Важливо запам’ятати: конфлікт – не боротьба. Тут немає переможців і переможених. Тож треба дотримуватись певних рекомендацій, щоб цей процес проходив з користю для обох його сторін”, – запевняє пані Вікторія.

Фото: vinnitsa.info