Як зберегти здорові стосунки з дітьми: пояснює психологиня

Найголовніше, що можуть дати батьки своїм дітям – це любов, підтримка та своя присутність. Також величезну відіграє власний приклад, який і стає законодавцем подальшої поведінки дітей. Водночас не завжди виходить бути з дітьми на одній хвилі. Як зберегти здорові стосунки з дітьми? Корисними порадами поділилася дитяча психологиня Марина Ліпич у матеріалі “Освіторії”.

Вигадайте свої сімейні ритуали чи традиції. Наприклад, кілька разів на тиждень обов’язково вечеряйте разом з дітьми.

Запрошуйте дітей у ресторан чи кав’ярню – просто так, без приводу.

Не забороняйте дітям запрошувати додому друзів. У такий спосіб ви проявите свою довіру та підтримку. Але будьте обережні у висловлюваннях про друзів ваших дітей. Краще допомогти дитині самостійно зрозуміти щось про людину, ніж згори нав’язувати свою оцінку.

Бережіть сімейні традиції – нехай родина стане міцною основою, на яку можна спертися у будь-який момент у житті.

Нехай дитина сама придумає, як вона хоче провести вільний час із вами: шопінг, пікнік, чи ковзанка. Але важливо, щоб батьки таки погодились і здійснили цей задум: якщо даєте дитині відповідальність за якесь рішення, будьте готові його прийняти.

Давайте дитині завдання, співмірні з її можливостями, поступово збільшуючи відповідальність.

Вчіть дитину конструктивно проявляти агресію в дозволених межах. Психологиня каже, що часто у дітей закладена ідея, ніби на батьків злитися не можна. Насправді, можна і треба. Батьки – не ідеальні, вони можуть порушувати кордони дітей, можуть чогось не розуміти, не знати.

І, найголовніше, частіше говоріть прості і приємні слова, радійте разом, обіймайтеся, нагадуйте дитині, що ви її любите.

Фото: Pixabay