Як зробити стосунки надзвичайними: 14 простих правил

1. Більше тепла

Спробуйте робити щонайменше два приємних коментаря для свого партнера кожного дня. Будьте якомога точними, наприклад: “Ти так гарно жартувала/вав вчора на вечірці”. Переконайтеся, що позитивних коментарів більше, ніж критичних.

2. Знизьте рівень напруги

На початку стосунків набагато легше сприймати критику, але з часом вона дратує більше і більше. Втім, це не означає, що ви маєте позбавити себе права виказати своє незадоволення чи образу. Просто робіть це максимально коротко і конструктивно. Не заходьте здалеку і не робіть ліричних відступів – лаконічно поясніть, що саме вас не задовольняє. Погодьтеся, всім нам подобається, коли нас більше хвалять ніж критикують.

3. Вчіться слухати

Ваші обидва вуха та їх абсолютна готовність слухати – найкращий подарунок для вашого партнера. Слухайте, але ще й намагайтеся зрозуміти, не перебиваючи, та без додавання власних фактів та інтерпретацій.

4. Сфокусуйтеся на собі

Це зовсім не заклик стати егоїстом і відмовляти в допомозі іншим. Просто живіть, перш за все, своїм власним життям. Так ви принесете набагато більше користі і собі, і своєму партнерові.

5. Вибачайтеся

Перепросіть за свою частину провини в конфлікті чи суперечці, навіть якщо ви впевнені в тому, що вашої провини там зовсім немає.

6. Не вимагайте вибачень

Не оголошуйте своєму партнерові війну, якщо перед вами не вибачилися прямо. Будьте уважні, можливо, перед вами намагаються вибачитися іншим способом – невербальним. Навчіться приймати і такі вибачення.

7. Не нехтуйте дрібничками

Якщо ви пообіцяли щось зробити – зробіть це. Ніколи не думайте, що ваші грошові здобутки для вашої родини перекриють те, що ви не зробили того, що обіцяли. Не важливо чи то підібрати за собою розкиданий одяг, чи відвезти дітей до лікаря.

8. Припиніть емоційний тиск

Якщо будете тиснути – ваш партнер може віддалитися від вас. Це банальний закон фізики. Менше тиску на свого партнера і більше уваги на своєму власному життєвому плані. Коли ваш партнер матиме більше простору та бачитиме, що ви прекрасно даєте собі раду – він сам розкриється і піде з вами на контакт, без додаткового тиску.

9. Говоріть коротше

А також сповільніть темп вашої мови, стишіть гучність та зменшіть тиск. Ваші шанси на продуктивну розмову значно зростуть.

10. Знайте свої кордони

Підлаштовуватися під партнера можна і треба, але не варто зраджувати своїм ключовим цінностям та пріоритетам. Змінювати треба не себе, а саму ситуацію, в якій ви зі своїм партнером опинилися.

11. Завершуйте розмову щойно почуєте грубість

Скажіть: “Зараз я виходжу з розмови і відновлю її тільки тоді, коли ти говоритимеш зі мною з повагою та без зайвих звинувачень”.

12. Будьте загадкою

Дуже комфортно і зручно знати абсолютно все про свого партнера, але з часом це, на жаль, “приїдається”. Запишіться на курси танцю, почніть вивчати нову мову, запишіться в якусь спільноту. Будьте цікаві собі і своєму партнерові.

13. Погодьте поведінку з гаджетами

Приміром, хай у вашій сім’є буде існувати заборона на розмови телефоном під час спільних прийомів їжі чи після певної години. Так ви звільните більше часу один на одного та припините ховатися за екранами гаджетів.

15. Працюйте над стосунками зі своїми батьками

Зближуйтеся с ними, не бійтеся проводити час разом, якомога більше розпитуйте їх про історію створення їх власної родини, про бабусь та дідусів. Про те ж саме попросіть і свого партнера. Таким чином ви отримаєте шанс проаналізувати помилки інших, перейняти певні традиції та поради, більше дізнатися про те, хто ви. Починайте з малого: оберіть два правила, які вам до душі найбільше та спробуйте їх застосувати. Ваші стосунки вам віддячуть!

За матеріалами: https://www.psychologytoday.com/blog/the-dance-connection/201310/15-simple-ruies-remarkable-couple-relationship