Який вік готовності дитини до дитячого садка?

Віддавати дитину в школу в шість, чи краще чекати семи років?

У якому віці малеча легше адаптується до дитсадка?

На ці питання шукають відповіді багато батьків.

Психологиня Світлана Ройз відповідає на ці питання, повідомляє УП.Життя 

 

Які б рекомендації вам не давали, немає абсолютно правильних норм для ваших дітей. Існують ідеальні вікові норми для уявних ідеальних дітей. Зараз в психології все більше відходять від поняття “норма” й приходять до “контурів розвитку”, меж, в яких розвивається дитина.

Перший контур розвитку дитини називається “фізичний”. Він триває приблизно від народження до 2 років. У цей час всю інформацію про себе дитина отримує через відношення дорослих до її потреб та її тіла.

Якщо перша сходинка розвитку буде міцною, дитина почуватиметься в безпеці серед чужих людей.

Другий контур розвитку називається “особистісний” і триває від 2 до 4 років. У цей час дитина починає говорити про себе “я” і в її лексиконі з’являється слово “ні” – перше слово, яке допомагає вибудувати свої кордони.

Батьки дитини, яка перебуває на другій сходинці розвитку, часто зіштовхуються із агресією. Ця агресія виникає не через те, що дитина агресивна сама по собі й не тому, що її погано виховують – просто вона вчиться позначати свої кордони.

Коли дитина починає говорити про себе “я”, вона вже в стані проконтролювати процес дефекації. Тобто малюк, якого готують ходити на горщик, усвідомлено сяде покакати після того, як скаже про себе “я”.

Щоразу, коли ми торкаємося дитини, її мозок отримує сигнал “я в безпеці”.

Третій контур розвитку називається “міжособистісний контур спілкування” і триває з 4 до 7 років. У цей період у дитини визрівають кордони “я”.

Ближче до 4 років – ідеальний вік, щоб віддавати дитину в дитсадок. А якщо це необхідно зробити до 4 років, то дитина має бути у невеликій групі, де проявлятимуть максимальну повагу до неї.

Чим ближче до 7 років, тим кращий час для того, щоб віддавати дитину в школу. Тільки після 7 років дитина відчуватиме себе частиною соціальної групи зі своїми правилами та буде готова до того, що її називатимуть на прізвище.

До 7 років малеча живе в ігровій реальності. Гра розвиває мозок. Чим більше дитина встигне пограти до 7 років, тим успішнішою вона буде у навчанні.

 

Ілюстрація – Freepik