Ігри для зняття стресу у дітей: рекомендації від МОЗ

Діти легше сприймають інформацію в ігровій формі, навіть у моменти стресу. Міністерство охорони здоров’я зібрало вправи від дитячої психологині Світлана Ройз, які допоможуть дитині впоратись зі стресом зрозумілою їм мовою.

5 відчуттів: попросіть дитину показати 5 предметів одного кольору, торкнутись 4 речей і розказати, які вони на дотик, повторити 3 звуки, які вона почула навколо, описати 2 запахи, які її оточують, пригостіть чимось їстівним і запитайте, який у ласощів смак.

“Поцілунки”: Квадратний, трикутний, овальний — цілувати лобик чи щічку так, щоб послідовність поцілунків утворила різні форми.

“Обійманці”: Діємо за принципом “обійми мене, сильніше, ніж я тебе”.

Робимо масаж: “Рейки, рейки, шпали, шпали… Їхав поїзд із Полтави. Ось віконце відчинилось – горошинки покотились. Йшли курчата, ціпу-ціпу, дзьобали собі на втіху. А за ними гусенята теж пощипують завзято. Далі йшла сім’я слонів, тупали, аж гай шумів. От директор-молодець стіл поставив і стілець та друкує на машинці лист малесенькій дитинці: “Люба доню! Рідна пташко! Висилаю жовту чашку. В неї сонячні бочки і на денці – крапочки” (переспів Мирослави Кім).

Розмальовки також можуть відволікти дитину від надзвичайних ситуацій. Ви можете завантажити і роздрукувати буклет із розмальовками та іграми за посиланням.

Інфографіки: МОЗ

Фото: Pixabay