Кохання живе три роки та пари за гороскопом: телеведучий Педан розвінчує міфи у стосунках

Попри те, що люди будують стосунки вже тисячі років, все одно ніхто не може сказати напевно, у чому полягає формула ідеального кохання. Натомість, існує купа стереотипів, міфів та однакових помилок, які пари припускаються із покоління в покоління.

Відомий телеведучий Олександр Педан у колонці для видання Elle вирішив поділитися секретом свого щасливого 17-річного сімейного життя, а також обговорити п’ять найпоширеніших міфів у стосунках.

Партнера можна перевиховати під себе

Це однозначно міф. Насправді навіть заходити у стосунки з такою думкою небезпечно. На побудову стосунків можна витратити дуже багато часу і ресурсів, але так і не отримати бажаного результату. Люди не змінюються. Та й не здорово мати бажання перевиховати другу половинку. Кожна людина – індивідуальність. Коли постійно йдеться про те, що партнер має змінитися, – це вже не про гармонію, це ближче до аб’юза. Так, напевно, сильніша духом людина може психологічно тиснути на слабку й отримувати те, чого бажає. Але ж це не кохання.

Ідеальна схема – це коли партнери приймають і люблять одне одного. Проте відчувають потреби іншого, завжди готові зробити крок назустріч. Щоб відчувати бажання іншої людини, потрібно ще й уміти слухати й чути, бути відвертим і відкритим. Коли мене запитують про секрет щасливих стосунків, завжди говорю, що він полягає у вмінні пари говорити про те, що турбує і приносить задоволення.

Протилежності притягуються

Наш досвід з дружиною доводить те, що це не міф. Але тут все неоднозначно. Ми з Інною абсолютно протилежні. Я – екстраверт, вона – інтроверт. Я люблю увагу, бути на публіці. Дружина зовсім інша, завжди уникає світських тусовок, вибірково ставиться до людей. До речі, ця риса характеру – величезний плюс для обох. Інна, умовно кажучи, фільтрує коло нашого спілкування, залишаючи у ньому людей, реально близьких за цінностями. Ми навіть відпочивати любимо по-різному. Мені приносять задоволення екстремальні види спорту, дружині – релакс і спокій.

Чи лише відмінності нас притягують і роблять стосунки міцними? Не факт. Знаю сім`ї, де у чоловіка і дружини дуже подібні характери, і їм теж не сумно. Кожен будує свої стосунки по-своєму. Є спокійні закохані, а є дуже темпераментні пари, які постійно сваряться. Може здаватись, що так неможливо існувати, а їм окей. Постійний адреналін підливає хмизу в огонь.

Висновок такий: якщо людям добре разом, абсолютно не важливо, схожі вони чи різні та яким способом будують свої відносини.

Чоловікам – кар’єра, жінкам – дім

Колись давно думав, що це правда. Плюс-мінус так ми спочатку і будували стосунки. Так склалось, як говорять, історично. Коли познайомилися та одружилися, моя кар`єра стрімко пішла вгору. Інна мене підтримала, взяла виховання доньки здебільшого на себе. Я забезпечував родину фінансово, дружина працювала у своє задоволення. Вона – вчителька за фахом, відпрацювала десять років у школі.

Зараз ситуація змінилась, у Інни з`явилося бажання розвиватися у нових галузях. Повністю її підтримую. Вона вчиться на курсах дизайну та отримує другу вищу освіту за спеціальністю “сексолог-андролог”. Дизайн – давнє захоплення дружини, а сексологія – її соціальна місія. Вона хоче викладати вчителям цю науку та пояснювати, як треба спілкуватися з дітьми на довколасексуальні теми. Бо в цій галузі наша освіта ще, на жаль, в середньовіччі.

Дуже вдячний дружині, що свого часу дала змогу вирости професійно, досягти певної планки, довести собі все, що хотів. Дуже вірю в неї, пишаюся її успіхами і радію, що її амбіції вийшли на новий рівень.

Половинку треба обирати за знаком Зодіаку

Багато людей вірять у гороскопи, та я у цьому плані скептик. Гармонія у стосунках залежить від кохання, бажання бути разом та щоденної роботи двох людей, і аж ніяк не від зірок.

Але для цієї колонки з цікавості пошукав інформацію про нашу з Інною сумісність. Я за гороскопом Овен, Інна – Терези. Виявляється, ми – ідеальна пара, наші знаки зодіаку просто створені одне для одного. Так ось у чому справа! (сміється)

Кохання живе три роки

Чув такі байки: кохання живе три роки, бізнес живе три роки тощо. Якась магічна цифра. Живу з дружиною 17, і можу вас запевнити, що кохаю її не менше, ніж коли познайомилися.

Так, ці почуття інші. Не кращі, не гірші, а саме інші. Більш глибокі, довірливі, ми зараз – рідні, а не просто закохана парочка. Мені здається, люди іноді плутають кохання та пристрасть. І дійсно, якщо говорити про пристрасть, то її життя досить коротке. Це дуже сильне почуття, яке виникає на початку стосунків. Від нього зриває дах, з’являються метелики в животі, мозок вимикається. Але це не може тривати довго. І напевно, добре, бо жити на такому адреналіні не так і просто.

Кохання – ширше поняття. Вкладаю у це слово пристрасть, секс, дружбу, спільні інтереси, однакові сімейні цінності та багато інших компонентів. У певний час якісь із них домінують, потім поступаються місцем іншим. Сімейні стосунки – дуже крутий квест, який цікаво проходити знову і знову.

Фото: із особистого архіву Олександра Педана