Манери, яким варто навчити ще в дитинстві: п’ять прикладів

Гарні манери допоможуть у майбутньому комфортно та стабільно почуватися у соціумі. Тому правильній поведінці та ввічливості варто навчати ще в дитинстві. З чого треба почати? З того, щоб дитина почала визнавати та цінувати чиїсь дії, думки та емоції.

1. Привітання

Діти відчувають більший дискомфорт при спілкуванні з новою людиною, ніж дорослі. Для цього їх потрібно з раннього дитинства привчати вітатися. Надалі це допоможе швидше знаходити спільну мову з оточуючими.

2. “Дякую” і “будь ласка”

Це важливі слова, які виявляють повагу і зміцнюють зв’язки між людьми. Дитина має розуміти, що все, що відбувається, вимагає уваги, і, якщо дорослі для нього що-небудь роблять, він повинен бути вдячний за це. І навпаки, якщо йому кажуть “спасибі”, він має відповісти “будь ласка”.

3. Пунктуальність

Дитина поступово усвідомлює, що таке час, і з повагою ставиться до свого і чужого часу. Потрібно з дитинства прищеплювати пунктуальність. Надалі це стане в нагоді, і батькам буде простіше.

4. Вибачення

Вибачення – це усвідомлення своєї помилки. Якщо дитина не вміє вибачатися, значить вона не визнає своєї провини. Не варто просто вчити цьому слову. Потрібно ставити питання, чи зрозумів малюк чому хтось засмучений. Після того, він почне розуміти сенс вибачень.

5. Поступатися місцем у транспорті

Це також є проявом поваги до літніх, людей з інвалідністю та вагітних. Головне дитині пояснити навіщо це робити. Цей аспект допоможе шанобливо ставитися до старших.

За матеріалами: Наша мама

Фото: Pixabay