Міцні стосунки: 10 таємних інструментів для щасливого шлюбу

1. Кожного дня намагайтесь вчити щось нове один про одного.

Люди змінюються і відбувається це кожного дня. Наш досвід змінює наші погляди, а наші погляди визначають нашу поведінку. Багато людей перебувають у стосунках з тими, кого знали багато років тому, не помічаючи того, що ця людина вже змінилася. Інколи потрібні роки, щоб зрозуміти, що людина яку ви любите – змінюється. Але буває, що це трапляється надто пізно.

Пари, які хочуть, щоб їхній шлюб тривав довго повинні дивитися одне на одного іншими очима кожного дня і намагатися познайомитися заново. Спробуйте уявити, як виглядає ваше спільне життя очима свого партнера – це допоможе вам краще зрозуміти його поведінку і мотиви вчинків. А там де є розуміння – менше приводів, щоб засмучуватися. Повне взаєморозуміння – дуже важливе для вдалих стосунків.

 

2. Будьте реалістами: людям властиво часом помилятися.

Життя подекуди може бути складним, збивати з ніг. Навіть найкращі з нас не захищені від помилок, які можуть зробити боляче нашому партнерові та зруйнувати шлюб. Треба розуміти, що помилитися може кожен і що вміння пробачати – одне з ключових у подружньому житті. Так само, як і вміння визнавати свої помилки та провину.

Втім, слід розуміти, що не всі люди здатні визнати свою помилку і повторюють її знову і знову. Якщо ви одружені з людиною, яка чинить саме так – добре подумайте чи зможете ви завжди терпіти таку ситуацію.

 

3. Ніколи не зраджуйте.

Завжди пам’ятайте, що які б не були ваші стосунки – зрада завжди спустошує і робить дуже боляче вашій коханій людині. Тому якщо ви знаєте ціну словам “любов” та “повага” – не робіть такого ніколи.

 

4. Дозволяйте вашій коханій людині не погоджуватися з вами.

Навіть у найміцніших шлюбах існує практика не погоджуватися одне з одним. Але дуже важливо досягнути згоди принаймні у якихось ключових моментах, бо це основа вашого щасливого співіснування.

Пам’ятайте, що коли ви не погоджуєтеся зі своїм партнером – не варто загострювати на цьому всю увагу і намагатися зробити будь-що, щоб змусити її/ його погодитися з вами. Найкраща тактика погодитися – залишити право за кожним мати свою власну думку. Якщо ви любите одне одного – у вас вже є ціла купа спільних речей з приводу яких ви точно погоджуєтеся.

І найголовніше – коли ви не погоджуєтеся в чому, не можна ображати одне одного. За кілька годин ви охолонете і навіть забудете про це, але ваша друга половинка – пам’ятатиме. Подібні образи зовсім не сприяють зміцненню стосунків.

 

5. Пам’ятайте про сильні сторони вашої коханої людини. 

З часом може трапитися так, що ви будете бачити у свій коханій людині тільки ті речі, які вам би хотілося змінити. Натомість шукайте те, що вам подобається найдужче і не соромтеся казати про це. Вас приємно здивує реакція, адже кожен з нас хоче знати, що в ньому більше хорошого, ніж поганого.

Не забувайте і про те, що варто хвалити свого партнера і у присутності інших людей. Людина, яка пишається своєю другою половинкою викликає справжнє захоплення і особливу довіру у оточуючих.

 

6. Прислуховуйтесь один до одного.

Суперечки  – це стрес для будь-якого шлюбу, але зовсім не привід збирати речі і йти. Якщо ваш партнер серйозно засмучений чимось, що вам під силу виправити – виправте це. Зберіть розкидані шкарпетки чи наведіть лад у шафі. Намагайтеся вирішити будь-який момент, який постійно дратує вас чи вашу другу половинку, щоб це більше не ставало предметом суперечок. Жити разом – непросто, тому важливо вирішувати навіть найменші моменти, які заважають комусь із вас.

Не полінуйтеся поцікавитися чому ваш партнер засмучений. Уважно вислухайте все, що вам намагатимуться сказати. І не примушуйте вашу другу половинку почуватися винною через це зізнання. Насправді, ви обидва будете вражені тим, як це допомагає.

 

7. Робіть щось приємне один для одного.

Не потрібно багато, щоб зробити когось щасливим. Купіть своїй коханій людині смачного морозива чи підпишіть милу листівку.

 

8. Не припиняйте розмовляти одне з одним.

Важлива річ у створенні міцних стосунків – спілкування. Більшість сварок виникає через брак спілкування та взаєморозуміння. Кожного дня ви ухвалюєте багато рішень, які впливають на вас і вашого партнера, тож не полінуйтеся розповісти йому про це – хай це буде навіть невелике повідомлення про те, що ви змогли раніше піти з роботи.

Спільні вечері важливі для внутрішньої комунікації. Якщо ж ваші графіки не дозволяють вечеряти разом, пошукайте вільний час вдень. Говоріть і про погані, і про хороші речі. Пам’ятайте, спілкування – клей, що тримає сім’ю разом.

 

9. Захищайте один одного.

Навіть ідеальна родина може не встояти під атаками одного з партнерів. Наприклад, з боку якогось родича, якому подобається лізти в справи інших. Подібне варто розцінювати, як пряму загрозу своїй родині та давати впевнену відсіч. Якщо ви обрали цю людину для спільного життя,то будьте готові захищати її від нападів інших. Таким чином ви врятуєте не тільки свою другу половинку, але й себе.

 

10. Кожен з вас має мати своє життя.

Зрозуміло, що ми потребуємо уваги і любові з боку своєї другої половинки. Але повністю жертвувати своїм власним світом і життям заради того, щоб почати жити геть іншим життям, не приведе вашу пару до щасливого шлюбу. Найміцніші шлюби будують там, де панує взаємоповага та визнання того, що кожна людина потребує особистого простору. Важливо мати свій окремий час зі своїми друзями чи час для свого хобі. Взагалі дуже важливо вміти почуватися комфортно наодинці з самим собою, щоб точно розуміти чого саме ви очікуєте від людини з якою захочете розділити своє подальше життя і що ви зможете їй дати.

 

За матеріалами:

http://www.lifehack.org/articles/communication/10-secret-tools-happy-cou…