Море хвилюється раз: головні правила безпечної літньої відпустки з дітьми

Літо – це завжди очікувана пора відпусток, тепла та моря. Завжди цей час намагаються використати для активного відпочинку – на водоймах, озерах, морі чи океані. Щоб радісні часи не обернулися несподіваними трагедіями, необхідно завжди пам’ятати про правила безпеки відпочинку на воді.

У найбільшу групу ризику входять маленькі діти у віці до п’яти років. Вони зазвичай ще не дуже добре вміють плавати і можуть потонути навіть у невеликому басейні. За такими дітьми слід стежити особливо ретельно – навіть біля берега.

А от небезпека у відкритій водоймі таїться і для старших дітей. Статистика говорить, що найчастіше жертвами відпочинку на воді стають хлопчики у віці від 5 до 14 років. Саме ці відчайдухи безстрашно лізуть у хвилі або самовпевнено відпливають надто далеко.

Найбільші ризики для дітей при відпочинку на воді

  • відсутність контролю з боку дорослих. Вони захоплені своїми справами на березі або своїм запливом.
  • відсутність засобів порятунку.
  • купання в заборонених місцях.
  • стан наркотичного або алкогольного отруєння (так-так, на жаль, і таке трапляється, особливо в підлітковому середовищі).
  • усі ці фактори ризику можуть перетворити сімейний відпочинок на трагедію, яку потім вже не виправити ніяк.

Правила відпочинку біля води

Не залишайте дітей поблизу водойми без нагляду старших. Причому бабусі з дідусями, а також старші діти за спостерігачів не зійдуть. Люди поважного віку можуть просто не встигнути, або випустити з уваги активного малюка. А діти можуть відволіктися чи забути про молодшого брата чи сестру.

Не дозволяйте дітям перебувати у воді без дорослих, які вміють плавати. До того ж непогано, якби ці дорослі ще й вміли надати першу допомогу.

Не можна також купатися поблизу шлюзів, мостів і пристаней.

Не дозволяйте дітям стрибати з човнів та інших плавзасобів в незнайомих місцях, навіть якщо вони навчені пірнати і плавати.

Не можна запливати за межі місць, відведених для купання.

Про що обов’язково слід пам’ятати

Не дозволяйте дітям купатися у занадто холодній воді і дозволяти їм довго у воді перебувати. Температура води для купання повинна стартувати з +17…+19 градусів. Тривалість купання не більше 10-15 хвилин.

Дитина може потонути і на воді невеликої глибини.

Дитина, що тоне, може бути так паралізована страхом, що не видасть ані звуку. Тому вона має бути постійно в полі зору дорослого.

Дітей найкраще відпускати купатися в рятувальних жилетах.

Найбезпечніша відстань до дитини у воді – довжина витягнутої руки дорослого.

Пам’ятайте про ці правила, і тоді ви отримаєте щасливий і точно спокійний відпочинок.

За матеріалами: today.ua 

Фото: Pixabay