Найкрутіші речі, які Біл Гейтс вже встиг зробити в своєму житті, насправді, зовсім не пов’язані з комп’ютерами чи з благодійництвом. Аналізуючи його життя та погляди, ми знайшли факти, які доводять, що відповідальне батьківство має позитивний вплив на економіку та розвиток країни.
Найбагатша людина в світі та засновник компанії, що здійснила революцію в сфері персональних комп’ютерів, став неабияким прикладом для інших працюючих батьків. Ще за часів керування Microsoft він двічі на тиждень відвозив свою доньку до дитячого садочка, тому що його дружина Мелінда потребувала допомоги. Подружжя було впевненим: батьки виконують абсолютно неоплачувану роботу, яка тим не менш, має неабиякий вплив на економічну ситуацію в цілому.
“Ми мусимо називати це тим чим воно є насправді – роботою, незалежно від того чи ви виконуєте її вдома чи поза його межами. Жінки і чоловіки мають право обирати, що саме вони хочуть робити”. Мелінда та Біл Гейтси називають цю боротьбу одним з основних пріорітетів їхнього благодійного фонду Gates Foundation.
Інший зразковий приклад – виконавчий директор соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг: взяв невелику декретну відпустку, щоб своїм власним прикладом показати, що кожен батько мусить знайти час для своєї дитини, а надто, коли вона щойно народилася.
Люди витрачають чимало дорогоцінних годин на піклування про своїх дітей та родичів похилого віку: відводять їх до школи або лікаря, допомогають з різноманітними справами та готують їм їжу. Переважно це жінки, які не отримують грошей за таку роботу. В країнах, що розвиваються, неоплачуваність такої роботи ще більш небезпечна – адже дівчата та жінки могли б витратити цей час на власну освіту. А без освіти чи базової грамотності жінки та їх діти мають менше шансів вибратися з бідності.
Американки витрачають не менше 4 годин на добу на домашні справи
Надто велика кількість неоплачуваної роботи не тільки залишає жінок без додаткових матеріальних благ, але й не дозволяє економікам зростати. І це не є притаманним тільки для країн, що розвиваються, це є типовим і для США, де частка жінок, що залучені до оплачуваного ринку праці, зростає надто повільно. Так, завдяки сучасним технологіям громадяни розвинених країн можуть витрачати менше часу на таку неоплачувану роботу, але навіть там жінки витрачають не менше 4 годин на добу на домашні справи та догляд за дітьми.
Велика кількість домашньої роботи спричиняє велику різницю в чоловічих та жіночих зарплатнях. Навіть ті жінки, що обіймають високоплачувані посади, між домом і дітьми та високою зарплатнею за додаткові години на роботі, як правило, обирають перше. А за нижчого рівня розвитку економіки жінки взагалі позбавлені подібного вибору – вони можуть обрати або роботу, або виховання дітей.
Батьки-міленіали шукають роботу з гнучким графіком
Проте, сучасні чоловіки більше налаштовані розділяти домашні обов’язки з жінками. Батьки-міленіали шукають собі такі компанії, що пропонують їм гнучкий графік, котрий дозволяє їм брати більшу участь у виховання своїх дітей. Виховання наших дітей – найвідповідальніша робота нашого життя. Тому варто задуматися над тим чи має ця робота лишатися безоплатною. Дуже важливу роль в цьому процесі відіграє державна політика. Серед хороших варіантів – субсидії для тих батьків, котрі самі виховують своїх дітей, або подовжений день в школі та дитсадочку, щоб дати батькам змогу встигнути зробити більше по роботі.
Перш за все – рівність у наших домівках
Багато розмов точиться довкола рівності прав жінок і чоловік та, перш за все, ми потребуємо рівності у наших власних домівках. Допоки цього не станеться, жінки не отримають шансу на справжню реалізацію, а чоловіки не матимуть змоги, ні, не з головою зануритися в хатню роботу, а по-справжньому повноцінно спілкуватися з власними дітьми. Це також і шанс для будь-якої економіки світу – уявіть, що може статися, якщо кожен з нас, хто справді має бажання і хист отримає можливість приділити більше частину себе і свого часу власному бізнесу чи власній кар’єрі.
За матеріалами:
http://www.huffingtonpost.com/entry/parenting-real-work_us_56ccb706e4b09…