Навчання та здоров’я: корисні чат-боти для батьків та дітей під час війни

Отримати консультацію у лікаря, знайти школу, відновити документів і підготуватися до мультипредметного тесту все це і не тільки можна втілити за допомогою чат-ботів. Шукати їх неважко, головне – знати, куди звернутися. Портал “Освіторія” пропонує добірку корисних чат-ботів про безпеку, навчання та здоров’я дітей під час війни.

Що таке чат-бот

Чат-бот це програма, що імітує діалог із живою людиною. Найчастіше їх використовують у месенджері: Facebook Messenger, Telegram або Viber.

Чат-бот сортує інформацію за темами та розділами, тому користуватися ним максимально зручно. Також він доступний з телефона цілодобово і не потребує безпосереднього залучення спеціаліста з теми. Хорошим прикладом є @Hotovyi_do_vsioho_bot. Він дає рекомендації, як діяти в умовах війни.

Як користуватися чат-ботом?

Щоб скористатися таким застосунком є два шляхи.

Перейти безпосередньо за посиланням. Якщо ви зустріли чат-бот у мережі — достатньо мати встановлений месенджер і відкрити відповідне посилання. Так можна користуватися всіма чат-ботами, переліченими нижче.

Ввести назву чат-бота в пошуковий рядок месенджера через знак @. Це працює в тих випадках, коли не вдалося знайти потрібне посилання.

Добірка корисних чат-ботів для батьків і дітей

@EducationUaBot. Його розробила команда Міністерства освіти і науки України за підтримки Швейцарії у партнерстві зі Швейцарсько-українським проектом DECIDE.

У чат-боті EducationUaBot можна знайти необхідну інформацію про:

  • пошук садочка, школи або коледжу за кордоном;
  • онлайн-навчання в Україні;
  • відновлення особистих документів про освіту;
  • продовження викладання та роботи під час війни.

Крім того, за допомогою чат-бота можна дізнатися про повернення до навчання незалежно від місця перебування.

@odukraine_bot.Тут пропонують травмофокусовану терапію для людей, чиє життя зазнало впливу війни або інших травматичних подій. Консультанти підготовлені за американськими стандартами Центру психологічного консультування і травмотерапії.

@poshukditei_bot. Бот створено для спрощення процедури подання відомостей про дитину, яка зникла безвісти. Уся отримана інформація буде офіційно зареєстрована і ретельно перевірена працівниками поліції. Чат-бот запроваджено Управлінням ювенальної превенції Національної поліції України.

@dytyna_ne_sama_bot. Чат-ботом можуть скористатися охочі прихистити дитину у своїй сім’ї, люди, які загубили дитину чи які бачать самотню дитину. Чат-бот розроблений Офісом Президента разом із Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ для допомоги дітям в умовах війни.

@likar_chat_bot. Цей чат-бот – джерело інформації про правила поведінки під час авіанальоту або артобстрілу. Тут можна знайти правила першої домедичної та медичної допомоги, дізнатися про симптоми, можливий діагноз та лікування, дозування ліків та розшифровку аналізів, якщо зараз відвідати лікаря неможливо, або отримати будь-яку медичну допомогу.

У випадку, якщо інформації від чат-бота недостатньо, ви зможете отримати пораду лікаря онлайн або в офлайн-режимі, у т.ч. з приводу COVID-19.

Підготовка до мультипредметного тесту

@KatryaBot – чат-бот Баби Катрі, який допоможе вивчити наголоси і підготуватися до іспиту.

@HNEU_ZNO_math_bot – бот допоможе підготуватися до математики;

@ZNO_Math_bot – ще один бот-тренажер з математики;

@calcznoobot – тренажер з української мови;

@ZNO_ULit_bot – тести з української літератури;

@ZNO_Hist_bot – бот з питаннями з історії України;

@ZNO_Hist_persons_bot допоможе вивчити відомих персоналій;

@ZNO_Hist_dates_bot допоможе запам’ятати дати.

Фото: Pixabay