Не так, як всі: 10 речей, які щасливі родини роблять інакше

1. Кожного дня кожен член родини обирає чи лишається він в сім’ї.

Перш за все, сім’я – це не обов’язково люди пов’язані кровними зв’язками. Це люди, по-справжньому щасливі тим, що ви є в їхньому житті. Люди, які сприймають вас таким, як ви є і готові сприймати вас в майбутньому тим, ким ви станете. Члени родини можуть бути вашими кращими друзями, а ваші найкращі друзі – справжньою сім’єю. Родину будують з любов’ю. Сім’я – не шлюбний контракт, свідоцтва про народження чи щось подібне. Сім’я виростає просто з серця через взаємну любов та повагу. Сім’я перестає існувати, коли ви більше не хочете бути з цими людьми, коли ви з власної волі розриваєте цей зв’язок. А вибір бути чи не бути з певними людьми та яким саме ступенем близькості пов’язувати себе з ними ви робите щодня.

2. Члени родини поступаються один одному.

В справжній сім’я панує любов, а справжня любов – увага, дисципліна, певні зусилля, відповідальність та готовність піклуватися про інших, а також жертвувати певними речами заради них. І ця любов постійна, попри поганий настрій чи погану поведінку будь-кого з членів вашої родини. Здорова і щаслива сім’я – це коли кожен з членів родини прокидається вранці та може з впевненістю сказати, що його сім’я допомагає йому жити і рухатися вперед. Члени сім’ї мають знаходити сили та натхнення один в одному, але й також бути готовими певний момент пожертвувати чимось чи поступитися.

3. Сім’я лишається разом в хороші і погані часи.

Сім’я – це підтримка та готовність зустріти будь-який життєвий виклик разом. Це знання, що ваша родина буде з вами у погані і у хороші часи. Ніщо в світі не дасть вам таких відчуттів – ні робота, ні велика кількість грошей, ні слава. Так, можливо, не варто щодня клястися в своїй вічні відданості та вічному коханні, але ви можете любити і бути відданим просто зараз. Залишайтеся з тими, хто вам не байдужий навіть у найскладніші часи, адже саме наша допомога дозволить вашим близьким подолати всі проблеми. І вони так само врятують вас, коли допомога знадобиться вам. Сім’я – це не тільки вміння спільно ділити радість, але й вміння разом проходити через труднощі. Тому ніколи не відвертайтеся від своїх близьких у скрутні для них часи.

4. Кожен може бути собою.

Одна з базових потреб людини – любов та захоплення з боку інших. Інколи ми намагаємося зображати з себе скульпторів, переробляючи своїх близьких на свій смак. Втім, навіть якщо ви впевнені, що ці зміни тільки на краще – це може бути не так. Ви хіба що можете поділитися своїми думками з цього приводу. Пам’ятайте, що основа любові – це дозволити людям, які вам дорогі бути тим, ким вони є. Тут потрібно пам’ятати один момент – ми любимо певний образ близький, який створюємо собі в голові, тому дуже важливо, щоб цей образ був максимально правдивим і близьким до реальності. Якщо ви любите тільки свої фантазії або якийсь уявний образ, що не має жодного стосунку до ваших близьких і намагаєтеся весь час переробити у відповідності з цим образом – вам варто задуматися, чи справді вас оточують потрібні люди.

5. Кожен член родини відповідальний за своє щастя.

Щастя – внутрішній вибір кожного. Бути щасливим зовсім не означатиме, що у вас в житті ідеально, а те, що ви обрали бути вищим за негаразди. Зрештою, що таке щастя, якщо не щоденна послідовність вибору? Оберіть робити кожного дня щось важливе, будьте поруч з тим з ким вам комфортно, піклуйтеся про своє здоров’я, щиро дякуйте, ставтеся до всього позитивом, вмійте пробачати, зосередьтеся на собі, на тому що реально маєте, а не тому чого в вас не має. Зрозумійте, що тільки ви відповідальні за своє власне щастя. Сім’я завжди підтримувати вам, але вони не примусять вас почуватися щасливим, якщо ви цього не хочете.

6. Завжди використовувати приємні слова в спілкуванні.

На Сході популярний вислів про те, що щастя та душевний спокій кожної людини вимірюється кількістю шрамів від укусів на язику та внутрішній стороні щік, що залишилися від кожного невимовленого поганого слова чи образи. Слідкуйте за тим, що говорите. Щоб сказати щось погане достатньо секунди, а щоб забути про це інколи потрібні роки. Навіть критикувати можна ввічливо та безболісно. Але краще використовуйте мову для того, щоб дякувати, надихати чи хвалити.

7. Визнавати правду та дотримуватися обіцянок.

Зрада та брехня не просто проблеми, це причини через які розпадаються сім’ї. Тому що навіть найпрекрасніші речі не можуть встояти, якщо вони побудовані на брехні. Правда в тому, що не стосунки завдають нам болю, а зрада, непорозуміння і брехня, що трапляються в них. Обіцянки багато що значать, але коли їх порушують жодне вибачення вже не матиме значення (принаймні спочатку). Тому не варто засмучувати когось через те, що ви не змогли дотримати свого слова. Якщо ви щось не встигаєте або у вас щось не виходить – не бійтеся повідомити про це заздалегідь. Це набагато краще за виправдання потім, які будуть неприємні як вам, так і вашим близьким людям.

8. Знаходьте час одне для одного.

Ось вам жорстока правда: попри те, які стосунки були у вас з батьками, родичами, братами чи сестрами, друзями – вам не вистачатиме їх коли вони з тих чи інших причин підуть від вас. Тому ніколи не забувайте показувати свою любов близьким – для них це дійсно важливо. Знаходьте на них час попри все. Якби це не було важко – пам’ятайте, що колись такого моменту просто може не стати.

9. Тільки теперішнє має сенс.

Цінуйте та щиро радійте тому, якою силою ви всі у сім’ї пов’язані саме в цей момент. Докладайте зусиль для зміцнення цього зв’язку зараз і сьогодні, щоб вже завтра мати результат, а не плануйте як ви будете “вкладати” в свою сім’ю завтра чи через рік. Сім’я не іпотека, виплати з якої можна розтягнути на роки. В свою родину доведеться вкладати все, що маєш кожного дня.

10. Терпіння і прощення щодня.

Ви можете бути чесним і добрим, але одного разу все одно зробите щось не так. Саме тому терпіння і вміння вибачати такі важливі. Терпіння – вміння дарувати світло і тепло своїм близьким навіть, якщо ваш вогник намагалися загасити, а вміння пробачати – розуміння, що ніхто насправді не хотів гасити ваш вогник.

 

За матеріалами: http://www.marcandangel.com/2014/01/12/10-things-happy-families-do-differently/