Перший раз у перший клас: поради для батьків від шкільної психологині

Ще невідомо, для кого підготовка до першого дня у школі є більш стресовою, – для дитини чи батьків. Батьки також мають бути психологічно готовими до такого важливого моменту, адже для них 1 вересня також – перший раз у перший клас.

Директорка школи та шкільна психологиня Лідія Хоменко впевнена, що боятися точно не варто. Спеціально для Новоград.City вона зібрала низку порад, які допоможуть батькам та дітям опанувати себе та зменшити хвилювання під час перших місяців у школі.

Порада 1

Найголовніше, що батьки можуть дати своїй дитині, – це увага. Вислуховуйте її, ставте уточнювальні питання. І також пам’ятайте – те, що вам здається не дуже важливим, для сина чи доньки може бути подією дня. Якщо дитина бачить вашу зацікавленість, вона неодмінно відчує й підтримку.

Під час таких розмов, ви зможете зрозуміти, де малюкові потрібно допомогти, про що варто поговорити з вчителькою, та взагалі, що відбувається з дитиною після того, як ви залишаєте її зранку в школі.

Порада 2

Ваше позитивне ставлення до школи і вчителів значно полегшить дитині період адаптації. Запитайте будь-якого знайомого першокласника, яка у нього вчителька. У відповідь почуєте, що вона найкраща, найдобріша. Для першокласника вчителька стає одним з найголовніших дорослих у житті. Потрібно підтримувати позитивне ставлення дитини до “другої мами” і не ревнувати.

Співпрацюйте зі школою, пропонуйте допомогу. У класі з активними батьками тісніші і кращі стосунки між дітьми, цікавіше життя, більше свят і подій.

Порада 3

Допоможіть дитині познайомитися з однолітками та відчувати себе впевнено. Особливо ваша допомога знадобиться, якщо дитина раніше не була у дитячому садку. Вона не звикла до того, що увага дорослих розподіляється відразу між декількома дітьми. Радійте за нові шкільні знайомства дитини. Поговоріть з нею про правила спілкування зі своїми ровесниками, допоможіть стати цікавою іншим.

Можливо, навіть, дізнайтеся про деякі цікаві ігри, яким ми ваш малюк міг навчити однокласників. Або запросіть їх у гості – звичайне чаювання з тортиком, але дитина навчиться приймати гостей. Водночас не варто “підкуповувати” увагу шкільних друзів дорогими іграшками та одягом. Це може викликати лише заздрість.

Порада 4

Допоможіть дитині звикнути до нового режиму. Звикати до школи доводиться не лише психологічно, але й фізично. Багато дітей вперше починають вставати в один і той же час. До того ж упродовж шести годин дитина активно вчиться. Таке навантаження для першачка дорівнює робочому дню дорослої людини.

Із початком шкільного навчання збільшується навантаження на нервову систему, хребет, зір, слух дитини. Якщо до цього ви не дотримувалися режиму дня, то постарайтеся м’яко ввести його. Допоможіть дитині навчитися засинати в один час. Після занять у школі не примушуйте одразу вчити уроки – необхідно відпочити. Подбайте про здоров’я дитини, оскільки в перші місяці шкільного навчання огріхи в режимі дня позначатимуться серйозніше, ніж раніше.

Порада 5 (на майбутнє)

Мудре ставлення батьків до шкільних успіхів на третину зменшує кількість неприємностей. Усі батьки хочуть бачити своїх дітей відмінниками та медалістами, але не треба перегинати. Шкільні досягнення, безумовно, важливі. Але це не все життя вашої дитини.

Оцінка – це показник знань дитини з даної теми цього предмету на даний момент. Особистості школяра вона не стосується. Хваліть дитину за старанність і дисциплінованість. Пам’ятайте, велика кількість “дванадцяток” не може бути важливішою за щастя вашої дитини.

Фото: Український інтерес