Післяпологова депресія у чоловіків: як виявити

Батько після появи на світ малюка може відчувати сильні хвилювання. Такі емоції згодом призводять до дратівливості та проблем із психічним здоров’ям. До таких висновків дійшли вчені після низки досліджень симптомів післяпологової депресії у чоловіків.

Дослідник Брендон Едді з університету штату Невада каже, що тато, як і матір, відчуває величезний стрес із народженням дитини. Але в сучасному суспільстві про переживання тата якось не переймаються.

Зазвичай у чоловіків питають: “Як твоя дружина? Як твоя дитина?”. Але нікого не турбує, що відчуває батько. А найчастіше молодим татам дуже хочеться, щоб хтось поцікавився, як його справи.

Учені довели, багато чоловіків стикаються з депресивними станами після народження дітей.

Серед симптомів післяпологової депресії є:

  • перепади настрою;
  • проблеми зі сном;
  • безсоння;
  • смуток;
  • дратівливість;
  • неспокій.

Серед симптомів також називають проблеми з прихильністю до новонародженого, відсутність любові до малюка, пригніченість і навіть думки про суїцид.

Експерти наголошують, що для чоловіків післяпологова депресія може бути небезпечнішою, ніж для жінок. Переважно через те, що суспільство насамперед пов’язує її з матерями.

Шалені цифри

Дослідження показали, що близько 10% татів страждають від післяпологової депресії у період до пів року після народження дитини.

Інші дослідження кажуть, що від 24% до 50% чоловіків, чиї дружини страждають депресією після пологів, також страждають від неї.

Спеціалісти наголошують, що дуже важливо розпізнати у чоловіка післяпологову депресію та допомогти йому. Адже вона може нашкодити не тільки батькові, але і його стосункам з жінкою, її моральному стану. До того ж, це може бути небезпечно для новонародженого.

За матеріалами: 24 канал

Фото: Pixabay