Подорожуємо всією сім’єю: як підготуватися до відпочинку з дитиною

Коли в сім’ї з’являється малюк, то батьки навіть бояться думати про відпустку на морі чи закордоном. Насправді, боятися не треба. Варто лише звернути увагу на кілька моментів, про які розповіла педіаторка Марина Олішинська.

По-перше, лікарка не радить різко змінювати клімат, зміна часових поясів може негативно вплинути на самопочуття та настрій дитини. До того ж маленьким дітям важко довго сидіти на одному місці. Батькам варто заздалегідь подумати про те, чим зайняти малюка в транспорті.

Як подорожувати

Якщо це машина, то можна взяти м’які іграшки, книжки, авдіоказки. Точно не треба брати гострі предмети, на кшталт олівців, через небезпеку поранитися під час гальмування. А от тривалий перегляд мультиків може укачувати.

Також бажано робити невеличкі перерви під час поїздки щогодини-півтори, щоб поїсти або сходити в туалет.

Якщо ви подорожуєте поїздом, то необхідно подумати про місце для сну дитини та взяти для перекусів лише ті продукти, які довго не псуються.

Якщо ви вирішили летіти, то варто взяти льодяник та попити води перед злетом та перед посадкою. В усіх випадках дитина має достатньо пити, щоб уберегтися від зневоднення.

Уже на курорті не залишайтеся довго на пляжі. Чим молодше дитина, тим легше їй схопити тепловий удар. Оптимально буде погрітися на сонечку до 11:00 та після 16:00. Також не забудьте про сонцезахисні креми.

Якщо ж ви вирішили відпочити в горах, то візьміть із собою засоби від кліщів та комах. Також віддайте перевагу зручному взуттю. До того ж пам’ятайте, що під час відпочинку все одно варто дотримуватися звичного розпорядку дня, адже відсутність сну вдень або несвоєчасний прийом їжі може спровокувати погане самопочуття у дитини.

Що взяти з собою

Перед поїздкою закордон варто оформити поліс обов’язкового медичного страхування. Але деякі медикаменти також треба взяти з собою. Наприклад, жарознижувальні, сорбенти для відновлення роботи кишечника, судинозвужувальні проти нежиті та засоби проти алергії.

Також киньте собі антисептик, пластирі, бинт та перекис водню.

За матеріалами: Мой ребенок. Лиза

Фото: Pixabay