Поліціянт Сергій Багаліка: Тато в декреті – це супер!

У відвертому інтерв’ю для телеканалу СТБ та проєкту “Сильний” поліціянт Сергій Багаліка спростовує стереотип, що декрет тільки для жінок. Він розказав, чому вирішив піти в декретну відпустку замість дружини, як його оточення сприйняло це рішення та чи важко йому доглядати за п’ятимісячним сином Тимофієм.

Про рішення піти в декретну відпустку

Ще до народження дитини ми з дружиною вирішили, що в декретну відпустку піде той, у кого буде більше на це можливостей. Наш малюк Тимофій народився 5 місяців тому. І в цей період так вийшло, що моя дружина заробляла більше грошей. До того ж вона фізична особа-підприємець, не має трудових відносин і автоматично не має права на декретну відпустку. Тому нам вигідніше, щоб у декретну відпустку пішов я.

Я людина, яка намагається виборювати це право для себе, для своєї дитини і загалом для всіх чоловіків нашої країни. Я чекаю на новий закон, який унормує і дасть можливість татові й мамі відчувати себе рівними в тому, щоби йти у відпустку для догляду за дитиною на вибір. Стереотип, що це має робити жінка, як і будь-який інший стереотип у суспільстві, лише звужує поле зору і стримує людину у своєму житті та розвитку. Якщо татові, бабусі чи дідусеві хочеться йти у відпустку для догляду за дитиною – то це потрібно робити. Ти робиш це для своєї дитини, а не напоказ для когось. Я знаю, що сьогодні багато чоловіків не уявляють себе в декретній відпустці, – це наслідок тиску суспільства.

Про реакцію оточення

Мені пощастило – у мене прогресивне коло знайомих. Не було такого, щоб хтось із них сказав, що мій декрет – це неправильно і що це має робити моя дружина. Усі прекрасно розуміють, що я роблю те, що хочу робити. Та коли я гуляю з сином на вулиці, реакції бувають різні. Мамочки з маленькими дітьми загалом реагують нормально. А от просто дівчата і жінки, які сидять поруч зі мною на лавочці, починають обговорювати, що якось це нетипово, чому це чоловік один гуляє з немовлям та ще й самостійно готує йому суміш або міняє підгузок.

Про догляд за дитиною

Це зовсім не складно. Якщо це може робити жінка, то це може робити й чоловік. Є певні фізіологічні потреби, як, наприклад, грудне вигодовування, які чоловік точно не може задовольнити сам, а на все інше він здатен: купати дитину, пеленати, годувати сумішшю, заколисувати і гратися з нею. Я вірю в те, що можна на рівні робити ті самі обов’язки.

Мене завжди тягне до сина. Я навіть на роботі думаю про свою дитину: як щось краще зробити, щоб він не плакав, куди ми можемо піти погуляти, як із ним погратися. Якби мені довелося більше працювати і через це менше бачити свою дитину, це внесло б якісь деструктиви для мене.

Про стереотипи щодо емоцій

Сильна людина – не тільки чоловік, а й жінка – це та, яка не боїться показати свої емоції. Це людина, яка не боїться жити власним життям. Адже часто ми слідуємо за життям інших людей, хочемо створити образ, як в інших. Для мене це апріорі неправильно. Не треба дивитися, як в інших. Краще побудувати своє якісне і яскраве життя. Мислити позитивно й не порівнювати себе з іншими. Знайти людину, поруч із якою не соромно плакати, чи сміятися, чи розказати свої секрети. І від цього стати здоровішими фізично і психологічно. Тоді і стереотипів буде менше.

Фото: скріншот із відео телеканалу СТБ