Порядок понад усе: як навчити своїх дітей дисциплінованості

Навіть творчі натури потребують навичок організованості та дисципліни, щоб досягати намічених цілей та не губитися у вирі щоденних справ і завдань. Дисциплінованими не народжуються – цей навик треба виховувати і це під силу всім батькам. Ми зібрали для вас низку корисних порад, які допоможуть зробити ваших молодших більш організованими.

Три важливих принципи виховання дисципліни

Твердість: дитина має знати, які самі наслідки чекатимуть на неї у разі поганої поведінки та чітко усвідомлювати їх невідворотнє настання.

Чесність: покарання мусить відповідати рівню провини. Не має жодної потреби одразу саджати дитину під домашній арешт, якщо вона отримала погану оцінку чи прийшла додому пізніше домовленого часу. Якщо ж подібна поведінка повторюється раз за разом – варто чесно попередити свого молодшого про те, що на нього/неї чекатиме в разі ще одного порушення.

Дружність: дотримуйтеся дружнього, але досить твердого та серйозного стилю у спілкуванні зі своєю дитиною, коли вона завинить. Нагадайте ще раз, які саме наслідки чекатимуть на неї у разі поганої поведінки. І не забувайте постійно відмічати ті моменти, коли ваша дитина поводиться дійсно добре.

Поради для дисциплінованих батьків

Намагайтеся регулярно знаходити час для того, щоб зробити щось цікаве зі своїми дітьми.
Ніколи не сперечайтеся перед дітьми про питання дисципліни зі своїм партнером.
Ніколи не давате вашій дитині наказів, команд чи прохань, якщо не можете маєте можливості прослідкувати за їх вчасним виконанням.
Будьте послідовні, коли хвалите чи караєте свою дитину – робіть це максимально однаково.
Поговоріть зі своїми дітьми про те, яка їх поведінка є для вас прийнятною, а яка ні.
Повідомте їх про свою реакцію на їх неприйнятну поведінку.
Якомога чіткіше поясніть своїй дитині, що саме чекатиме на неї в разі неприйнятної поведінки.
Пояснюючи своїй дитині, що саме є неприйнятною поведінку – будьте максимально зрозумілим для неї. Недостатньо просто сказати: “Твоя кімната – брудна”. Варто роз’яснити, що конкретно значить слово “брудний”. Приміром: “Ти полишив брудний одяг на підлозі, брудний посуд на своєму письмовому столі, а твоє ліжко – неприбране”.
Коли ви висловлюєте дитині свою позицію, а вона з нею не погоджується – не починайте захищати себе. Просто ще раз спокійно висловіть, що саме ви пропонуєте своїй дитині і просто не відповідайте на її атаки.
Слідкуйте за поступовими змінами в поведінці вашої дитини. Не очікуйте багато. Але ніколи не забувайте хвалити свою дитину навіть за найменші моменти, коли вона поводиться добре.
Завжди пам’ятайте про те, що саме ви – рольова модель поведінки для своєї дитини.
Якщо один з партнерів проводить з дитиною виховну бесіду і саме в цей час до кімнати заходить інший партнер – він не повинен втручатися в розмову.
Хороша поведінка потребує винагороди – вербальної похвали, ніжного дотику чи навіть іграшки чи кишенькових грошей.
Обидва партнери мусять вносити однаковий внесок в виховання своєї дитини, без жодних поділів на “хорошого” і “поганого” поліцейського.

За матеріалами: https://childdevelopmentinfo.com