Правильно харчування: 4 основи корисного сніданку для дітей

Сніданок – одна з найголовніших складових гарного самопочуття упродовж дня. Він має давати нам енергію для повноцінного життя, а дитині цієї енергії потрібно набагато більше, ніж дорослим, адже всі малюки повинні бігати, стрибати, все пізнавати – а на все це необхідне “паливо”.

Ті діти, які погано їдять, пропускають сніданки, отримують з ранку нездорову їжу, згодом мають такі проблеми як захворювання шлунково-кишкового тракту, порушення травлення, стомлюваність, дратівливість. Їм важко зосередитися і сконцентруватися, вони частіше схильні до розвитку різного роду алергії.

Щоб повноцінно розвиватися і рости здоровою, дитині необхідно правильно снідати.

Загальні принципи харчування дітей на сніданок:

1. Сніданок має становити 25% денної норми калорій, одержуваних з їжі. Так дитина зможе отримати необхідний запас енергії з ранку, і не буде вимагати “перекушування” до обіду.

2. Повноцінний сніданок повинен містити вуглеводи. Вуглеводи – це “паливо” для вироблення енергії всіх біологічних процесів в організмі. Їх повинно бути достатньо, щоб дитина правильно розвивалася, була сповнена енергії і сил. Вуглеводи повільно перетравлюються, тому дають насичення на довгий час.

Однак з вуглеводами важливо не “переборщити” – надлишки відкладаються зайвими кілограмами. Правильні вуглеводи містяться в різних злаках, тому каша – важливий продукт.

3. Сніданок – чудовий час для засвоєння білкової їжі. Білок – основний будівельний матеріал практично для всіх клітинок нашого організму. До того ж білок добре засвоюється в першій половині дня. До білкової їжі відносяться молоко, сир, яйця, твердий сир, йогурт, бобові, нежирні сорти м’яса і риби.

4. Здорове харчування і їжа швидкого приготування – несумісні. Тож сухі сніданки, смажена картопля, бутерброди з ковбасою, сосиски та інші фастфуди непридатні для харчування ані дітей, ані дорослих в будь-який час доби. Не потрібно пропонувати таку нездорову їжу малюкам, тим більше з ранку.

За матеріалами: Наша мама

Фото: Pixabay