Про що треба говорити з дитиною щодня: 4 прості теми

Тримати емоційний зв’язок з дитиною неймовірно важливо, але у вирі рутинних проблем батьки часто забувають приділити малечі час для простої розмови. Відсутність щирого спілкування може в подальшому привести до автоматичного та формального спілкування. Зв’язок буде втрачено.

Але цього можна уникнути. Є лише чотири прості питання, які не важко ставити дитині щодня, але вона відчує вашу зацікавленість та турботу.

Як минув день?

Спочатку дитина може відмахнутися від цього питання коротким “нормально”. Ви можете допомогти їй розкритися – розкажіть про свій день: що робили або кого зустріли. У відповідь навіть сором’язлива дитина із задоволенням розкаже про свої щоденні пригоди.

Що гарного сьогодні з тобою сталося?

Навіть в разі зливи за вікном, поганої оцінки в щоденнику та купи домашнього завдання, треба допомагати дитині шукати позитивні моменти. Смачний обід, гарна розмова з другом – такі дрібниці зможуть відволікти від суму та налаштувати на гарний настрій. Привчайте дитину шукати позитив навіть у складні дні.

Як справи у твоїх друзів?

Таке питання може стосуватися когось окремо або про всіх друзів загалом. Проявляючи інтерес до друзів дитини, ви покажете прийняття її інтересів та вибір. Для дітей це важливо. А ви, зі свого боку, знатимете, з ким спілкується ваша дитина.

Я можу чимось допомогти?

Звертатися по допомогу важко навіть дорослим, а дітям –навіть більше. Проявіть ініціативу, не чекайте, коли дитина звернеться сама. Не хвилюйтеся, що в такий спосіб ви не навчите дитину самостійності. Чим більше ви допомагатимете у незначних буденних справах, тим більша вірогідність, що в разі серйозної проблеми дитина звернеться саме до вас.

І звичайно, слухайте дитину уважно, не перебивайте. Обійміть або візьміть за руку, адже тілесний контакт – найкращий спосіб зміцнити емоційний зв’язок із дитиною.

За матеріалами: 4mamas

Фото: Pixabay