Проблеми, які не варто вирішувати замість дитини: п’ять прикладів

Кожні батьки хочуть зробити життя своєї дитини комфортним, легким та безхмарним. Але у бажанні вирішити всі проблеми дітей, ми часто робимо їм ведмежу послугу. Видання “Мой ребенок” пропонує список проблем, які психологи не радять вирішувати за своїх дітей.

Мені сумно

Якщо дитина заявляє вам, що їй нудно, не потрібно відразу кидатися в усі тяжкі і намагатися придумати безліч оригінальних занять і розваг. Звичайно, проводити з малечею час потрібно, але також важливо, щоб дитина вміла сама організувати своє дозвілля на простому рівні.

Деякі психологи впевнені, що діти дуже активно розвивають свою фантазію і креативність, коли особливо нічим не зайняті, а просто розглядають квіти і хмари на природі, мріють і придумують в голові сюжети.

Я не буду це їсти

Іноді, в процесі умовлянь дитини з’їсти якийсь продукт, що лежить на тарілці, можна витратити чимало сил і нервів. Але краще просто цього не робити. Якщо дитина відмовляється їсти щось одне з того, що ви приготували на обід – не страшно. Таких непорозумінь можна уникнути, якщо давати дитині кілька страв на вибір і радитися з ним перед тим, як ви будете готувати. Так малюк буде відчувати, що зробив вибір сам і це було його рішенням, а не вашим.

Злість або сум

Безсумнівно, якщо виникла серйозна проблема, яка засмутила дитину, її потрібно проговоритию Але якщо йдеться про будиночок із конструктора, який впав і розлетівся на частини, дитину краще просто залишити одного і дати їй час заспокоїтися. Якийсь час малеча буде засмучена і зла, але потім впорається зі своїми емоціями і гратиме далі. Такі ситуації прекрасно тренують почуття самовладання й управління своїми емоціями, які обов’язково знадобляться дитині в дорослому житті.

Помилки

Не намагайтеся виправити будь-яку дитячу помилку і відразу ж “повчати” дитину, що треба робити. Нехай син або донька дійде до цього самостійно, в цьому й полягає розвиток малюка. Дитина неправильно змішує кольори фарб або не так збирає модель машинки з конструктора? Нічого страшного. Дайте їй знайти шлях вирішення самостійно, якщо проблема не є серйозною.

Стосунки з ровесниками

Запам’ятайте: втручатися в стосунки дитини і його друзів потрібно тільки в крайньому разі. Спілкування з дітьми у дворі, в дитячому садку і школі принесуть цінні навички соціалізації, яким не навчиш в сім’ї. При цьому не все буває гладко, негативний досвід – теж досвід.

Просто заздалегідь проговоріть з дитиною, як вести себе з дітьми, чого краще не робити і не говорити, як чинити в тій чи іншій ситуації, щоб дитина була готова до проблем, які можуть виникнути в дитячому колективі.

Фото: instagram@opticover4in1