Родинні міфи, в які ми досі продовжуємо вірити

Цього року тема щасливої родини є надзвичайно важливою в контексті пандемії COVID-19. Як ніколи раніше ми всі разом майже 24/7. Найближчі люди слугують підтримкою та опорою. І цей день гарна можливість переосмислити ці надзвичайно важливі стосунки.

В багатьох родинах досі живуть міфи, які не роблять нікого щасливими. Спробуємо розібратися в них і стати ще щасливішими.

🛑Один за всіх і всі за одного
У таких родинах маскуються всі конфлікти, непорозуміння не з’ясовуються, адже рідні мають тільки відчувати любов та вдячність один до одного. Ніяких образ і розчарувань бути не може.
Такі сімейні стосунки дуже схожі на пакт про ненапад. Проблеми починаються, коли хтось відчуває будь-які негативні почуття до рідних. В результаті – докори сумління, тривожно-депресивні розлади і агресивна поведінка.
Який вихід?
Бути чесними один з одним, і визнати, що конфлікти неминучі. Треба відкрито говорити про свої почуття, не чекати, що у всьому вас беззаперечно підтримають і давати іншим право на помилки.

🛑Навіки разом в горі і радості
Кілька поколінь живуть під одним дахом у великому будинку, і нехай хтось тільки надумає вирватись із затишного сімейного гніздечка! Це буде зрадою, адже родина нерозривна і треба весь час бути разом одним цілим, допомагати і підтримувати, подавати склянку води.
Психологи вважають, що таке авторитарне виховання призведе до того, що діти будуть з заниженою самооцінкою, менш щасливі і соціально компетентні. Діти можуть мріяти про навчання в іншому місті, але їхні плани можуть легко зламати, адже сім’я це одне ціле.
Який вихід?
Сісти і чесно поговорити. Якщо хтось хоче знайти себе, навчатися чи поїхати в інше місто, бо там більше можливостей, то не треба підтримати мрії близьких. Це зовсім не означає, що дитина розлюбила рідних, це абсолютно нормально бути самостійними.

🛑Рідні бажають тільки добра
«Я знаю, як буде краще» і «У нас в сім’ї так не прийнято». Всі зобов’язані дотримуватися якихось неписаних правил і як зазвичай аотмосфера в родині стає токсичною. Такі ситуації частно стаються в консервативних сім’ях, де не дають дітям самостійно розвиватися і мати свою думку.
Який вихід?
Часи змінюються і сімейні традиції можуть ставати вже не дуже сучасними. Треба адаптуватися до нових реалій і давати право на особисту думку дітям, як би це не розходилося з вашими переконаннями.

🛑Діти – сенс життя
У деяких родинах діти стають жертвами нереалізованих бажань батьків, які вважають, що вони реалізують їхні мрії. Дуже часто діти вимушені займатися тим, чого вони не хочуть. І їх думку навіть не питають. Немає нічого гіршого, ніж покладати свої цілі на чужі плечі.
Який вихід?
Реалізуйте свої бажання самі та не перекладайте їх на дітей. Діти мають самі визначити, що їм подобається і чим хочуть займатися. Навіть це може вам не сподобатися, але треба дати шанс спробувати.

🛑Злий тато VS добра мама
Або навпаки – мама насварила, а тато любу донечку нагодував цукерками. Кожен з батьків вважає, що саме він правильно виховує своє чадо, але про єдину політику домовитися вони не можуть. В результаті дитина вважає одного з батьків поганим, а іншого – хорошим.
Який вихід?
Батьки мають обговорити свої дії по відношенні до вчинків дитини. Якщо наказувати, то робити це удвох, прощати – теж.

Фото – Freepik